Pomiaru temperatury dokonujemy nawet kilka razy dziennie. Często robimy to odruchowo podczas codziennych czynności jak zmywanie naczyń, próbowanie dopiero co przygotowanego posiłku lub przed wyjściem z domu. Z reguły oceny dokonujemy poprzez dotyk, czasem musimy się dodatkowo wspomóc termometrem lub innym miernikiem. W ofercie marki Bosch znajdziemy przyrząd, który pozwoli szybko, łatwo i bezpiecznie zmierzyć temperaturę każdej powierzchni!

Kup w Narzedzia.pl
Pirometr Bosch UniversalTemp
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
193,99

Termodetektor Bosch UniversalTemp

Nowy przyrząd pomiarowy w ofercie marki Bosch dedykowanej majsterkowiczom pozwala mierzyć temperaturę w zakresie od -30 do +500 stopni Celsjusza. Termodetektor Bosch UniversalTemp pozwala w prosty i szybki sposób zmierzyć temperaturę z odległości wykorzystując do tego podczerwień. Urządzenie jest bardzo wszechstronne i pozwala m.in. sprawdzić grzejniki pod kątem wydajności cieplnej, wykryć straty energii spowodowane niewystarczającą izolacją lub sprawdzić czy kamień do pieczenia pizzy jest wystarczająco rozgrzany.

pirometr universaltemp

Trzy tryby pomiaru

Na tle innych konkurencyjnych modeli, Bosch UniversalTemp wyróżnia się trzema trybami pomiaru, gdzie każdy przypisany jest do określonej grupy materiałów. Każdy z trybów uwzględnia emisję ciepła (emisyjność) danej powierzchni podczas pomiaru w podczerwieni. Pozwala to na bardziej precyzyjne określenie temperatury powierzchni różnych materiałów, takich jak beton, granit, laminaty, piasek, korek, porcelana czy szkło. Dołączona do urządzenia lista materiałów pomaga wybrać prawidłowy tryb pracy.

bosch universaltemp

Intuicyjna obsługa

Pirometr UniversalTemp jest łatwy i szybki w obsłudze. Uzyskany wynik pomiaru wskazywany jest na podświetlanym wyświetlaczu o czarnym tle, co dodatkowo poprawia jego czytelność. Wyświetlany jest aktualny oraz poprzednio wykonany pomiar. Dodatkowo użytkownik może zobaczyć czy pomiar jest w toku, sprawdzić stan naładowania akumulatora oraz sprawdzić, który z trzech trybów pomiaru jest aktualnie aktywny.

universaltemp bosch

Wykonywanie pomiaru

Aby uzyskać informację o temperaturze danego obiektu, należy wybrać odpowiedni tryb pomiaru wybierając przycisk "Mode" na wyświetlaczu, a następnie ustawić urządzenie prostopadle do badanej powierzchni i rozpocząć pomiar za pomocą wygodnego w obsłudze włącznika. Przy naciśniętym włączniku urządzenie wykonuje pomiar ciągły temperatury powierzchni, na którą pada wiązka światła podczerwonego i stale wyświetla zmierzoną wartość. Pozwala to określić minimalną i maksymalną temperaturę danej powierzchni, co ma zastosowanie np. podczas szukania mostków termicznych lub w celu sprawdzenia równomiernej mocy grzania grzejników.

termodetektor universaltemp

Główne właściwości produktu:

  • Łatwa i intuicyjna obsługa.
  • Laserowa technologia pomiaru w podczerwieni z szerokim zakresem pomiaru od -30ºC do +500ºC.
  • Pomiar pojedynczy lub ciągły.
  • Do wyboru 3 tryby pomiaru.
  • Czytelny i podświetlany wyświetlacz wskazujący dwie wartości pomiarowe.
Dodaj komentarz
* Pola wymagane