W styczniu Bosch wprowadził do sprzedaży nowy laser budowlany BL 130 I. Jego specjalnością jest przenoszenie wysokości, linii poziomych oraz spadków.

Jednym z podstawowych działań wykonywanych podczas modernizacji wnętrz jest wyrównywanie powierzchni zarówno w pionie jak
i poziomie. Z myślą o tego typu pracach Bosch zaprojektował urządzenie, dzięki któremu można wykonać precyzyjne pomiary. Nowy laser budowlany BL 130 I, ze względu na wbudowany na stałe pryzmat rozszczepiający promień, pracuje w pionie i w poziomie przy maksymalnym dopuszczalnym natężeniu światła, gwarantując dobrą widoczność oznaczeń w porównaniu z innymi urządzeniami o tej samej klasie.

Charaktersyka lasera BL 130

Pryzmat lasera BL 130 I zapewnia bardzo wysoką precyzję pomiarów. Dokładność pomiarowa wynosi ±0,1 mm na jeden metr. Jasność oznaczeń lasera BL 130 I można dopasować do aktualnych warunków oświetleniowych, wybierając w trybie rotacyjnym jedną z czterech prędkości obrotowych (10, 50, 200 i 600 obrotów na minutę) lub ustawiając w trybie liniowym długość promienia. Przy pracy z odbiornikiem zwiększa się zasięg działania urządzenia, dzięki czemu bez problemu można wykonywać pomiary na maksymalną odległość 130 metrów. Udogodnieniem jest także duży zasięg działania pilota zdalnego sterowania na podczerwień.

Nowy laser budowlany Bosch BL 130 I można stosować jako urządzenie wolno stojące, ze statywem budowlanym lub z uchwytem ściennym. Dzięki funkcji automatycznej niwelacji laser natychmiast po włączeniu rozpoznaje pozycję, w jakiej się znajduje (pion lub poziom) i dokonuje samoczynnej niwelacji do maksymalnie 5 stopni.

Urządzenie zabezpieczone jest przed wnikaniem do wnętrza pyłu i wilgoci i w razie potrzeby można je stosować na otwartych przestrzeniach, również przy dużej wilgotności powietrza.

Laser budowlany BL 130 I przeznaczony jest do obsługi jednoosobowej. Panel sterowania ze zrozumiałymi symbolami ułatwia zmianę trybu pracy z punktowego na liniowy lub rotacyjny. Wbudowany akumulator wystarcza na 20 godzin pracy bezprzewodowej.

  • Automatyczny laser budowlany BL 130 I
  • Nowy laser BL 130 I ze względu na wbudowany na stałe pryzmat rozszczepiający promień,
  • pracuje w pionie i poziomie.
  • Pryzmat lasera zapewnia bardzo wysoką precyzję pomiarów
  • Nowy laser BL 130 I można stosować jako urządzenie wolnostojące, ze statywem budowlanym lub z uchwytem ściennym
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz