Twoje dziecko ma zagrać rolę Aniołka w jasełka? Podpowiadamy, jak poradzić sobie ze skrzydlatym wyzwaniem. Sprawdź i przekonaj się, że to naprawdę nic trudnego!

Kup w Narzedzia.pl
Pistolet do klejenia Dremel Glue gun 930
dostępne
7 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
105
225

Aby wykonać anielskie skrzydło DIY potrzebujesz:

  • Duże tekturowe pudło średniej wagi
  • pióra (trochę pierza, w sklepach dostępne opakowania piór marabuta, pióra dekoracyjne, itp.)
  • Pistolet do kleju Glue Gun Dremel
  • 3 m białej taśmy (dla lepszego efektu taśmy obszytej puchem)
  • 2 kawałki gumki pasmanteryjnej o długości 50cm i szerokości 5mm
  • Mata do cięcia
  • Stalowa linijka
  • Igła z dużym uchem
  • Ołówek
  • 2 zaciski do papieru

Zabieramy się do tworzenia skrzydeł dla Aniołka!

Szablon

Jak zrobić skrzydła anielskie z piór? Zacznijmy od bazy. Poniższy szablon przy formacie A4 należy powiększyć do 172%.

Krok 1

Powiększ zamieszczony poniżej szablon i wydrukuj go, tak aby skrzydło DIY mierzyło ok. 38cm szerokości w najszerszym miejscu. Następnie złóż tekturowe pudło wzdłuż jednej z krawędzi, tak aby uzyskać podwójną warstwę tektury i ułóż szablon prostym brzegiem wzdłuż zgięcia tektury. Odrysuj wzór. Ułóż tekturę na macie do cięcia i wytnij kształt wzdłuż zaznaczonego konturu, tnąc obie warstwy tektury równocześnie. Wytnij szczeliny o długości 1cm w punktach przewidzianych na gumkę. Najlepiej gdyby tekturowe pudło miało biały kolor.

Krok 2

Rozłóż skrzydła i ułóż je w taki sposób, aby kant tworzył wzniesienie w kształcie V. Użyj igły do włożenia jednego z kawałków gumki w otwór jednego skrzydła od góry, a potem w drugi od dołu. Lekko zwiąż końce gumki, aby się nie wysunęła z otworów. Powtórz tę czynność na drugim skrzydle. Po zakończeniu pracy gumkę będzie można rozwiązać i dopasować do ramion dziecka, które ma stać się aniołkiem.

Krok 3

Aby ukryć twardy koniec tektury, weź pistolet do klejenia Dremel np. Glue Gun 940 i sztyft przezroczystego kleju 7mm, a następnie oklej krawędź każdego skrzydła taśmą pokrytą puchem. Przyklejaj małymi fragmentami.

Krok 4

Ułóż skrzydła tak, aby związane gumki znajdowały się na górze. Połóż wzór na wierzchu jednego ze skrzydeł i użyj zacisków do papieru do zamocowania wzoru do krawędzi. Odwróć skrzydła. Używając przedłużki wzoru jako prowadnicy i wyobrażając sobie rozmieszczenie piór na ptasich skrzydłach, użyj pistoletu do klejenia Dremel Glue Gun 930 ze sztyftem przezroczystego kleju 7mm do przyklejenia lotek, które będą wystawać poza dolną krawędź skrzydła, tworząc jego wierzchołek. Zaczynając od wierzchołka i przesuwając się w górę, przyklejaj lotki do skrzydła górną powierzchnią pióra na samej górze, tak aby zachodziły jedno na drugie w kierunku wierzchołka skrzydła. Pokryj ok. trzy czwarte skrzydła lotkami. To jest zewnętrzna strona skrzydła, znajdująca się dalej od pleców dziecka.

Krok 5

Pokryj górną część skrzydła piórami dekoracyjnymi, używając pistoletu do klejenia Dremel Glue Gun  ze sztyftem przezroczystego kleju 7 mm. Przyklejaj pióra w taki sposób, aby zachodziły na lotki. Przesuwaj się w górę skrzydła, aż puszysta część z piórami dekoracyjnymi połączy się z taśmą pokrytą puchem.

Krok 6

Przekręć skrzydło i zdejmij wzór. Ta strona skrzydła będzie znajdować się od strony pleców dziecka. Jest to dolna część skrzydła ptaka. Zaczynając od lotek, przyklej kilka z nich w taki sposób, aby wystawały nieco za dolną krawędź tektury i aby połączyły się z piórami na odwrocie. Pokryj ok. połowy powierzchni skrzydła lotkami.

Krok 7

Pozostałą część skrzydła pokryj piórami marabuta, aby uzyskać efekt miękkiego puchu występującego na spodzie ptasiego skrzydła. Użyj pistoletu do klejenia Dremel Glue Gun ze sztyftem przezroczystego kleju 7mm. Przyklejaj pióra w taki sposób, aby zachodziły na lotki. Posuwaj się w górę skrzydła, pokrywając delikatne pióra marabuta usytuowane najbliżej górnej krawędzi taśmą z puchem. Powtórz wszystkie czynności przy drugim skrzydle, starając się uzyskać lustrzane odbicie rozmieszczenia piór na pierwszym skrzydle. Załóż skrzydła dziecku i dopasuj długość gumek.

Właśnie własnoręcznie wykonałeś anielskie skrzydła dla przedszkolaka!

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane