Na rynku znajdziemy niemałą ofertę zakrętarek udarowych. Które z narzędzi się w niej znajdujących okażą się niezawodne - podziałają długo, a użytkownicy będą korzystać z nich bez stresu?

Na pewno warto spróbować popracować z akumulatorową zakrętarką udarową WH14DSL Hitachi. Używając jej, operator nie musi martwić się, że szybko się zmęczy, praca będzie męczarnią. Jest to bowiem urządzenie bardzo kompaktowe, całkowita długość jego obudowy to 145 mm. Co więcej, posiada ono optymalnie wyprofilowaną rękojeść, którą wykonano w technice soft touch (dosł. miękki dotyk).

 

Pewne ułatwienie w użytkowaniu zakrętarki Hikoki stanowi wyposażenie jej w elektroniczny łącznik, mający za zadanie regulowanie prędkości obrotowej. Natomiast o oszczędną eksploatację narzędzia dba blokada (Power/Slave). WH14DSL zaopatrzono w baterie BSL1430 Li-ion (3,0Ah) z potrójną ochroną obwodów. Sprawną i dokładną zmianę kierunku obrotów gwarantuje słupkowy przełącznik.

 

Wybierz zakrętarkę udarową w sklepie narzedzia.pl

 

Warto pamiętać także o wskaźniku naładowania baterii, będącym naprawdę praktycznym rozwiązaniem dla operatora, a także o elektrycznym hamulcu, dodatkowym zaczepie w kształcie haka i oświetleniu miejsca pracy (LED). Dzięki temu ostatniemu działanie nawet w ciemnych, trudno dostępnych miejscach staje się znacznie bardziej komfortowe. Problemem nie jest także transport narzędzia, ponieważ można je schować do ergonomicznej walizki transportowej z dużą ilością miejsca na osprzęt.

 

 

Liczba udarów wytwarzana przez WH14DSL na minutę (Power/Slave) wynosi 0-2400 / 0-3200, jej maksymalny moment obrotowy (Nm, Power/Slave) to 145/80. Napięcie elektryczne generowane przez urządzenie równe jest 14,4 V, a prędkość obrotowa (Nm, Power/Slave) 0-2600 /0-2000. Narzędzie waży niewiele – 1,4 kg.

 

Kolejna zakrętarka akumulatorowa, BTD130FRFE Makity, posiada litowo-jonowy akumulator, z procesem ładowania, którym steruje się komputerowo. Waga urządzenia jest taka sama, jak sprzętu Hitachi – 1,4 kg, a i siła udaru ekstremalna. Urządzenie jest małe, poręczne i kompaktowe, zamontowana w nim dioda LED oświetla operatorowi obszar roboczy. Co więcej, fosforyzowany pierścień ochronny świeci w ciemności.

 

 

Także silnik prądu stałego – czterobiegunowy - jest kompaktowy, lekki. Pracę ułatwia użytkownikowi możliwość wstępnego ustawienia prędkości obrotowej i częstotliwości udaru. Natomiast przekręcaniu się śrub zapobiega hamulec silnikowy.

 

BTD130FRFE na biegu jałowym osiąga prędkość obrotową 0-2400 min-1, a częstotliwość jej udarów to 0-3200 min-1. Zasila ją akumulator 14,4V / 3.0Ah. Na wyposażenie standardowe zakrętarki składają się: dwa akumulatory Li-Ion, ładowarka i walizka.

 

DCF815S2 DeWalt to mocna i kompaktowa zakrętarka udarowa, która ma akumulator litowo-jonowy 10,8 V. Charakteryzuje ją także wytrzymała i zwarta konstrukcja, a jej moment obrotowy to 107 Nm. Co ważne, przekładnię urządzenia wyposażono wyłącznie w koła zębate, a jej obudwę wykonano z aluminium – bardzo mocnego materiału. Dzięki tej obudowie odprowadzanie ciepła jest dobre, co wpływa na dłuższą żywotność silnika. Wyłącznik natomiast ma paraboliczny kształt, który zapewnia precyzyjną sterowalność prędkością obrotową. Uchwyt narzędziowy jest sześciokątny i umożliwia szybkie mocowanie końcówek.

 


Pamiętajmy także o pierścieniu świetlnym z trzema diodami LED, dbającym o odpowiednie oświetlenie miejsca pracy. Wygodzie użytkowania sprzyja ergonomiczna, gumowa rękojeść, ograniczająca szkodliwe wibracje wpływające na operatora. Narzędzie można postawić w pionie, ponieważ pozwala na to budowa akumulatora. Sam akumulator jest wsuwany, więc ma pewne mocowanie i bardzo dobry styk.


Wyposażenie standardowe DCF15S2 to ładowarka, dwa akumulatory Li-Ion 1,3 Ah i kuferek.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane