Aby móc cieszyć się pięknym trawnikiem w okresie wiosenno-letnim o jego pielęgnacji warto pomyśleć już jesienią. Wrzesień to dobry czas na przeprowadzenie zabiegu aeracji gleby.

Na czym polega aeracja?


Aeracja to napowietrzanie trawnika przy pomocy odpowiednich narzędzi – aeratorów. Poprzez powstałe w procesie nakłuwania powierzchni otwory w ziemi następuje mechanizm swobodnego przedostania się powietrza w jej głąb, co znacząco wpływa na jej jakość i kondycję. Dzięki aeracji rozbudowujemy system korzeniowy, zapewniamy lepsze wchłanianie składników pokarmowych i odżywczych oraz zapobiegamy rozwojowi chwastów. 

 

Aerator - ręczny, elektryczny czy spalinowy?

 

Zapewne zastanawiasz się jaki aerator wybrać. Oto kilka wskazówek, które ułatwią Tobie decyzje.

 

Aerator zakładany na buty

 

Nakładkę z ostrzami zakładamy na robocze obuwie, mocujemy ją poprzez zapięcie i już nasze aeratory gotowe są do pracy. Wykorzystując siłę mięśni nóg urządzamy sobie wędrówki po trawniku. Rozpoczynamy od małych kroczków sukcesywnie przechodząc do normalnego chodu. Rozwiązanie polecane jest w szczególności dla właścicieli małych posesji i ogródków działkowych. Polecamy aerator z kolcami marki ITAMATI.

 

 

Aerator ręczny

 

Zazwyczaj w formie walca umieszczonego na kołach wraz z kolcami. Przeznaczony do aeracji mniejszych terenów. Wymaga użycia sporej siły, jednakże warto podkreślić, że jest stosunkowo tani, a jego skuteczność wystarczająca. Polecamy aerator ręczny Romanik.

 

 

Aerator elektryczny

 

Aeratory elektryczne podobne są do kosiarek, jednakże zamiast ostrzy tnących posiadają kolcowy wałek. Aeratory elektryczne przeznaczone są do trawników o dużej powierzchni. Decydując się na aerator elektryczny warto zastanowić się nad kwestią związaną z siecią zasilania elektrycznego – gdyż tego typu aerator wymaga podłączenia do prądu. Przy tym warto wspomnieć, że są to urządzenia niezwykle wydajne i wygodne w eksploatacji tak jak aerator ITAMATI spełniający również fukncję wertukulatora lub też aerator marki Bosch.  

 

 

Aerator z napędem spalinowym

 

Te również swoim wyglądem przypominają kosiarkę. Przeznaczone są do aeracji znacznie większych powierzchni, nawet do kilku arów. Ich zaletą jest swoboda pracy – nie wymagają podłączenia pod źródło zasilania. Nie należą jednak to najtańszych. Z tej serii polecamy aerator spalinowy Hecht

 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane