Zgrzewarka to jedno urządzenie, które charakteryzuje się prawdziwą wielofunkcyjnością. Sprzęty te są niezbędne podczas napraw samochodowych karoserii, potrafią bowiem punktowo zgrzewać gwoździe, nity, podkładki, łatać, spęczać, wyciągać czy zgrzewać dwie blachy. Nowsze modele zgrzewarek sterowane są za pomocą mikroprocesora, wszystkie ich funkcje dostępne są w panelu sterowania. Urządzenia są tak „sprytne”, że po tym, jak ich użytkownik wybierze rodzaj blach oraz konkretne narzędzie, samo dostosuje zarówno optymalny cykl działania, jak i prąd zgrzewania. Warto wybrać taki model zgrzewarki, którego producenci zadbali o zabezpieczenia: przeciwprzeciążeniowe oraz nad- i ponadnapięciowe. Przydatnym rozwiązaniem jest również zasilanie dwufazowe. Przed zaopatrzeniem się w zgrzewarkę należy przyjrzeć się jej danym technicznym: znamionowemu napięciu zasilania, mocy maksymalnej i znamionowej, zabezpieczeniu sieci zasilającej, maksymalnemu prądowi zgrzewania, maksymalnym grubościom blach przy zgrzewaniu jedno- i dwustronnym i wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie.
Zgrzewarka Digital Modular 400 idealnie nadaje się do napraw karoserii samochodowych. Urządzenie to możemy wykorzystać do zgrzewania blach ze stali niskowęglowych, stali nierdzewnych i blach ocynkowanych o maksymalnej grubości 2+2 mm.
Zgrzewarka ręczna Modular 20/TI polecana jest fachowcom zajmującym się naprawami karoserii samochodowych. Przeznaczona do zgrzewania blach ze stali niskowęglowych i stali nierdzewnych o maksymalnej grubości 1+1 mm.