Żarówki samochodowe

Zastosowane filtry (0)

12 ofert od 16.99 PLN do 29.99 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1

Żarówki samochodowe

Wiele czynników wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy autem i chociaż nie wszystkie z nich jesteśmy w stanie przewidzieć, to przed częścią możemy się skutecznie zabezpieczyć. Sprawny technicznie samochód, który wyposażony jest w odpowiednie oświetlenie, zmniejsza ryzyko wypadku, poprawia komfort i bezpieczeństwo jazdy, a także wpływa na naszą widoczność na drodze. Podstawą dobrego oświetlenia są sprawne żarówki samochodowe. Zapewniają one prawidłową widoczność, zarówno w dzień, jak i w nocy.

Jakich żarówek samochodowych potrzebujesz?

Każdy samochód posiada co najmniej kilka rodzajów żarówek samochodowych, które wykorzystywane są przy różnych typach oświetlenia. Przed zakupem żarówki samochodowej sprawdź jej typ w instrukcji obsługi pojazdu lub odczytaj symbol ze starej żarówki wyjętej z auta. Wszystkie żarówki, które są używane do oświetlenia otoczenia pojazdu, powinny spełniać normy ECE.

Żarówki samochodowe wykorzystywane są w różnych podzespołach. Znajdziesz wśród nich produkty do reflektorów głównych, lamp bocznych, kierunkowych, tylnych, obrysowych, dodatkowych i przeciwmgielnych. W naszym asortymencie znajdziesz żarówki samochodowe przeznaczone do różnych rodzajów podzespołów. Oferujemy wysokiej jakości produkty, wykonane przez sprawdzonych i renomowanych producentów. W tym dziale znajdziesz rozwiązania, które dostosowane są do różnych modeli samochodów.

Żarówki samochodowe do różnych rodzajów świateł

Żarówki samochodowe zużywają się w różnym tempie. Najszybciej ze względu na częstą eksploatację wypaleniu ulegają żarówki mijania, rzadziej drogowe. W wielu autach za oba te światła odpowiadają żarówki samochodowe o takich samych oznaczeniach. Najpopularniejszym oświetleniem do reflektorów głównych są żarówki samochodowe halogenowe H1, H2, H3 oraz H4. W najnowszych samochodach montowane są modele typu H7. W przypadku żarówek ksenonowych najczęściej używa się żarówek typu: D1R, D2R, D2S i D5S.

Dla świateł pozycyjnych i postojowych przeznaczone są żarówki samochodowe o oznaczeniach R5W, R10W oraz W5W/WY5W. W zależności od modelu pojazdu mogą mieć one różną barwę (białą, pomarańczową lub czerwoną). Do świateł przeciwmgielnych umiejscowionych w przedniej części samochodu stosuje się żarówki samochodowe typu H3, H4, H11, H15, natomiast do tylnych używa się żarówek o mniejszej mocy, takich jak: P21W, PY21W, W5W czy R5W.

Żarówki samochodowe - na co zwrócić uwagę?

Gdy wybierasz żarówki samochodowe do swojego auta, musisz przede wszystkim sprawdzić, jakiego typu rozwiązania zastosowane są w Twoim pojeździe. Podczas zakupu nie warto sugerować się jedynie ceną produktów. Powinniśmy wybierać modele dostarczane przez renomowanych producentów. Wysokiej jakości produkty gwarantują odpowiednią widoczność na drodze oraz generowanie ilości światła i jej barwy zgodnej ze specyfikacją. Żarówki z nieznanego źródła mogą nie spełniać wszystkich norm nałożonych przez wymogi UE. Dodatkowo tanie odpowiedniki nie sprawdzą się w przypadku żarówek ksenonowych, gdzie szybkie wypalanie gazu prowadzi do zmiany barwy światła, a tym samym konieczności wymiany żarówki.

Jak wymienić żarówki samochodowe?

W wielu modelach samochodów wymiana żarówek nie jest skomplikowanym wyzwaniem i bez trudu poradzisz sobie z nim sam. Wystarczy wyjąć stare żarówki i w ich miejsce zamontować nowe. W części modeli to zadanie jest niestety znacznie utrudnione. Jeśli tak jest i z Twoim samochodem, najlepiej zwróć się o wymianę żarówek halogenowych do profesjonalnego serwisu.