6ofert od30.99PLN do49.99PLN
40,99
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
37,29
dostawa
wysyłka
8-11 dni
44,99
dostawa
wysyłka
>12 dni
49,99
dostawa
wysyłka
>12 dni
46,49
dostawa
wysyłka
>12 dni
30,99
dostawa
wysyłka
>12 dni
  • 1
Strona 1 z 1

Żarówki do latarek

To od rodzaju zastosowanej żarówki zależy, jakie światło będzie emitowało urządzenie. Latarki dzięki swoim niewielkim wymiarom, a także rodzajowi zastosowanego zasilania, używane są w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci elektrycznej, a także wszędzie tam, gdzie tradycyjne lampy nie mają dostępu. Dlatego ich światło musi być jasne i mocne. W tym dziale przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę żarówek do latarek, które dostarczą Ci światło o odpowiedniej mocy zawsze, gdy tego będziesz potrzebował. Znajdziesz tutaj rozwiązania uniwersalne, a także dedykowane do konkretnych typów latarek.

Żarówki do latarek - rodzaje

Latarki mogą być wyposażone w żarówki halogenowe, xenonowe, kryptonowe lub tradycyjne żarówki. W zależności od wykorzystanego źródła uzyskasz inną siłę i barwę światła. Najmniejszą siłę mają żarówki standardowe. Kryptonowe źródło światła emituje o 170% jaśniejsze światło od modelu standardowego, żarówka xenonowa o 200%, a halogenowa aż o 300%. Coraz częściej można spotkać latarki wyposażone w diody LED, które są energooszczędne i odznaczają się dużą żywotnością w porównaniu do innych rozwiązań.

Żarówki do latarek - o tym warto pamiętać

Żarówka powinna być dopasowana do modelu latarki. Niezwykle istotne jest napięcie wejściowe, zbyt niskie może spowodować uszkodzenie żarówki. Podczas zakupów należy zwrócić uwagę na rodzaj mocowania, który musi być zgodny z tym zastosowanym w latarce. Jeśli zamierzasz używać latarki na zewnątrz, pamiętaj o sprawdzeniu, w jakiej temperaturze żarówka może pracować. W każdym oświetleniu istotna jest także barwa uzyskanego światła oraz jego moc. Jeżeli latarka ma być wykorzystywana w trudnych warunkach, warto wybrać żarówki, które będą odporne na uszkodzenia, wstrząsy oraz częste włączanie i wyłączanie.

W naszym sklepie znajdziesz żarówki do latarek o różnych właściwościach, które sprawdzą się w tych bardziej i mniej przyjaznych warunkach. Zapoznaj się także z naszą bogatą ofertą latarek zasilanych akumulatorowo.