Wyłączniki

W tej kategorii znajdziesz wyłączniki do wielu urządzeń i elektronarzędzi. Wyłączniki zapewnią Ci bezpieczeństwo podczas wykonywanej pracy, a także nie dopuszczą do zniszczenia sprzętu. To rozwiązania powszechnie stosowane, które zapobiegają uszkodzeniu urządzeń w przypadku awarii.

Części wymienne - wyłączniki

Wyłączniki są częściami wymiennymi, które gwarantują bezobsługową pracę urządzenia. Po osiągnięciu wartości granicznych mogących spowodować uszkodzenie wyłączają sprzęt. Dzięki nim nie ma obaw, że przeciążysz urządzenie. Część modeli posiada zakres regulacji, który różni się w zależności od wybranego modelu. Niewłaściwie dobrany wyłącznik nie będzie działał prawidłowo, a nawet może doprowadzić do uszkodzenia maszyny. Dostępne są także wyłączniki uniwersalne, które pasują do wielu modeli danej kategorii sprzętu. Możesz znaleźć wśród nich wyłączniki do wyciągarek, wózków widłowych, wiertarek, strugów, szlifierek, młotowiertarek i wielu innych urządzeń. Ochraniają one urządzenia przed przegrzaniem, przeciążeniem, wysokim napięciem czy wilgocią.

Wyłączniki krańcowe

Dostępne w naszej ofercie wyłączniki krańcowe służą do odłączenia urządzenia lub obwodu sterującego po osiągnięciu określonych wartości. Najczęściej montuje się je na wózkach maszyn jezdnych, a także na krańcach szyn jezdnych, aby zapobiec uszkodzeniu maszyny lub jej elementów. Wyłączniki krańcowe wykorzystywane są m.in. w wózkach widłowych i wyciągarkach. Zabezpieczają one maszynę przed przeciążeniem i gwarantują zachowanie bezpieczeństwa. Gdy ciężar osiągnie maksymalną wartość, wyłącznik krańcowy przerwie zasilanie energią elektryczną.

Wyłączniki krańcowe mogą przełączać wysokie prądy, są odporne na zakłócenia elektromagnetyczne. W ich działaniu kluczową rolę odgrywają elektrycznie izolowane zespoły styków, a także możliwość bezpośredniego otwierania styków, które standardowo są zamknięte. Niektóre produkty mają funkcję sygnalizacji zasilania lub jego braku czy ograniczenie zakresu ustawienia i przesuwu. Główną funkcję w wyłącznikach pełni głowica. W modelach z dźwignią i z rolką może ona być zamontowana w jednym z czterech kierunków. Bardzo ważna w urządzeniu jest łatwa do zdjęcia osłona.

Części zamienne - wyłączniki, żarówki, przewody, przekładnie i nie tylko

W naszym asortymencie znajdziesz nie tylko wyłączniki przystosowane do pracy z różnymi urządzeniami, ale również inne części zamienne takie, jak: przekładnie, przewody zasilające, szczotki węglowe, żarówki i zestawy do naprawy. Sprawdź koniecznie, co dla Ciebie przygotowaliśmy!