Świetlówki

Zastosowane filtry (0)

6 ofert od 37.36 zł do 132.00 zł

Sortuj według
Ilość na stronie
Świetlówka kołowa Philips MASTER TL5 Philips

Świetlówka kołowa Philips MASTER TL5

132 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne >10szt. Wysyłamy w poniedziałek
Świetlówka kołowa 32W Philips MASTER TL-E Circular Philips

Świetlówka kołowa 32W Philips MASTER TL-E Circular

67,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne >10szt. Wysyłamy w poniedziałek
Świetlówka kołowa 40W Philips MASTER TL-E Circular Philips

Świetlówka kołowa 40W Philips MASTER TL-E Circular

67,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne >10szt. Wysyłamy w poniedziałek
Świetlówka Philips MASTER TL-D Food Philips

Świetlówka Philips MASTER TL-D Food

118,49 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne >10szt. Wysyłamy w poniedziałek
Świetlówka Philips MASTER TL-D Super 80 Philips

Świetlówka Philips MASTER TL-D Super 80

54,49 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne >10szt. Wysyłamy w poniedziałek
Świetlówka kołowa Ledvance LUMILUX FC Ledvance

Świetlówka kołowa Ledvance LUMILUX FC

37,36 zł Dostawa gratis Dostępne >10szt. Wysyłamy w poniedziałek
1

Świetlówki

Świetlówki są powszechnie wykorzystywane do oświetlania wnętrz domów, ale także wielkich hal produkcyjnych, pomieszczeń biurowych, muzeów, szkół, urzędów, szpitali, supermarketów i wielu innych miejsc. Często używa się również na nie określenia lampy fluorescencyjne, ponieważ źródłem ich promieniowania widzialnego jest warstwa luminoforu, czyli związku chemicznego o właściwościach luminescencyjnych. Kształt świetlówek i ich rodzaj jest bardzo zróżnicowany. Najczęściej spotykane są świetlówki kompaktowe - przypominające wielkością tradycyjne żarówki, liniowe - szczególnie często stosowane w wielkich halach produkcyjnych i w biurach, a także świetlówki kołowe - zaskakująca kształtem i możliwościami, jeśli chodzi o ilość emitowanego światła.

Świetlówki - co warto o nich wiedzieć?

Tradycyjne świetlówki kompaktowe wykorzystywane są dość powszechnie, jednak w wielkopowierzchniowych magazynach mogą okazać się zbyt słabe. Na dużych powierzchniach montuje się z reguły świetlówki liniowe, które dają mocne i jasne światło. Już nawet kilka świetlówek liniowych użytych razem może oświetlić bardzo duże pomieszczenia. W działaniu świetlówek wykorzystuje się wyładowania elektryczne w parach rtęci o bardzo małym ciśnieniu. Luminofor, którym pokryta jest świetlówka od wewnątrz, przetwarza wytworzone promieniowanie UV na promieniowanie widzialne. Świetlówki zawierają rtęć, dlatego należy zachować ostrożność podczas ich użytkowania.

Za pomocą świetlówek oświetlisz każde pomieszczenie w domu. Emitują one przyjemne dla oczu światło, które ułatwia skupienie. Świetlówki do prawidłowego działania nie potrzebują wiele prądu. Dzięki wykorzystaniu do ich modernizacji nowoczesnych technologii współczesne produkty są znacznie bardziej wydajne i nie buczą podczas włączania. Zastosowanie cold spot w świetlówkach sprawiło, iż mogą one pracować w znacznie niższej temperaturze i w różnych warunkach atmosferycznych, dlatego znajdują tak szerokie zastosowanie.

Jakie świetlówki wybrać?

Świetlówki wypełnione są gazami - tlenem lub argonem. Dostępne są także wersje LED. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na moc oraz barwę emitowanego przez nie światła. W biurach i miejscach, gdzie potrzebne jest intensywne oświetlenie, sprawdzą się produkty o większej mocy i jasnej barwie emitowanego światła, które sprzyja koncentracji. W sypialni lepsze będzie ciepłe światło o mniejszym natężeniu, które ukoi oczy po ciężkim dniu. Ważna jest także średnia wartość znamionowa określająca żywotność produktu. Wielkość świetlówki należy dobrać odpowiednio do rozmiaru pomieszczenia, w którym ma być zamontowana.

W tym dziale znajdziesz świetlówki o różnej mocy i walorach użytkowych. Zaopatrzysz się tutaj zarówno w rozwiązania do domu, jak i dużych pomieszczeń biurowych. W naszym asortymencie zebraliśmy produkty renomowanych i cenionych producentów, których wyroby cieszą się doskonałą opinią. A może wolisz żarówki LED lub potrzebujesz żarówek dekoracyjnych? Jeśli tak, odwiedź nasz dział z oświetleniem.

Co oznaczają symbole na świetlówkach?

Świetlówki stanowią dość zróżnicowaną kategorię. Jeśli chcesz kupić odpowiednie źródło światła, warto byś wiedział, co oznaczają symbole na poszczególnych produktach. W przypadku świetlówek najczęściej spotykane oznaczenia to: T5, T8, T12, TL-D. Symbol T5 oznacza produkt o średnicy 16 mm, który ze względu na swoje niewielkie rozmiary stosowany jest często do oświetlania mebli i akwariów. Znajdziesz wśród nich standardowe świetlówki oraz te ze zintegrowaną oprawą. Ich długość z reguły mieści się w przedziale od 30 do 120 cm. Średnica bańki T8 wynosi 26 mm. Nazywana jest często świetlówką G13, ze względu na wielkość trzonka. Jest powszechnie wykorzystywana w garażach, pomieszczeniach przemysłowych i warsztatach. Najkrótsze świetlówki T8 mają 60 cm długości. Średnica modeli T12 wynosi aż 36 mm. To największa z dostępnych świetlówek. Świetlówki o oznaczeniach TL-D są efektywniejsze energetycznie i przeznaczone do muzeów i restauracji, gdzie zbyt duże natężenie promieni UV i używanie rtęci mogłoby mieć poważne konsekwencje.