Ściemniacze

Zastosowane filtry (0)

1 ofert od 202.49 zł do 202.49 zł

Sortuj według
Ilość na stronie
Ściemniacz uniwerslany (R, L, C i ELS) 100-300W 8-230V AC/DC modułowy F&F F&F

Ściemniacz uniwerslany (R, L, C i ELS) 100-300W 8-230V AC/DC modułowy F&F

202,49 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne 10 szt. Wysyłamy już jutro
1

Ściemniacze

Przytulna atmosfera w domu to nie tylko zasługa pięknego wyposażenia, ale także kwestia właściwego oświetlenia. Odpowiednie natężenie światła w sypialni czy biurze pozwala odpocząć oczom i zrelaksować się ciału. Dopasowanie oświetlenia do potrzeb domowników jest bardzo łatwe dzięki zastosowaniu ściemniaczy światła. Za pomocą tych niewielkich urządzeń wyregulujesz ilość prądu docierającego do żarówki. W tym dziale znajdziesz szeroką gamę ściemniaczy, które nie tylko są funkcjonalne, ale także dzięki oryginalnemu designowi, stanowić będą element dekoracyjny w każdym wnętrzu.

Ściemniacze - dlaczego warto z nich korzystać?

Producenci oferują bogaty asortyment produktów, służących do zmiany intensywności światła w pomieszczeniach. Nowoczesne ściemniacze nie tylko wpływają na ilość światła w pomieszczeniach, ale także przedłużają żywotność niektórych rodzajów żarówek. Szczególnie istotne jest to przy żarówkach halogenowych. Część modeli pozwala także zaoszczędzić energię i tym samym obniżyć rachunki za prąd.

Jak prawidłowo montować ściemniacze?

Ściemniacze w zależności od przeznaczenia, możesz zamontować zamiast standardowego włącznika lub podłączyć je bezpośrednio do kabla zasilającego. Do oświetlenia głównego stosuje się produkty zintegrowane z wyłącznikiem. Ściemniacze do lampek biurkowych, lamp podłogowych czy listwy LED montowane są z reguły na przewodzie zasilającym. Mogą być one, choć nie muszą, zintegrowane z wyłącznikiem. Ściemniacze doskonale nadają się do sterowania jasnością podpiętych do nich halogenów, świetlówek, taśm LED, żarówek LED i wielu innych źródeł światła.

Jakie ściemniacze będą najlepsze dla Twojego wnętrza?

Ściemniacze różnią się nie tylko sposobem montażu i przeznaczeniem, ale także sposobem ich obsługi. Dostępne są m.in. ściemniacze obrotowe, dotykowe, przyciskowe, a także nowoczesne ściemniacze sterowane za pomocą pilota. Niektóre produkty obsługiwane na pilota pozwalają na zmianę nie tylko natężenia światła w listwach LED, ale także jego koloru. Ściemniacze na pilota działają na odległość od kilku do nawet kilkunastu metrów.

Podczas kupna ściemniacza pamiętaj, aby sprawdzić czy dany produkt jest odpowiedni dla oświetlenia w pomieszczeniu. Możesz wybierać spośród produktów przeznaczonych dla standardowych żarówek, oświetlenia halogenowego, LED i świetlówek energooszczędnych.