Ocena:
4,7 / 5
Liczba opinii 3
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
1 099 PLN Cena brutto / 1 szt.

Używam ukośnicy Bosch PCM 8 S od ok. 2 lat. Jest to użytek hobbystyczny, ale na całkiem zaawansowanym jak na amatora poziomie jak sądzę.

W tym czasie wybudowałem sobie dzięki niej warsztat szkieletowy o pow. 20 m2 (z drewna C24 w przekroju 145x95), taras o pow. 36 m2, drugi mniejszy taras, 15 m2 drewutnię, sporo wyposażenia warsztatowego i wiele mniejszych prac. W kolejnym roku planuję wiatę na samochód i na ten moment nie ma żadnych przesłanek by miała tego "nie pociągnąć".

Uważam, że zakup jej (rozumiany zwłaszcza jako stosunek ceny/jakości) był doskonałym wyborem!
Jeśli ktoś ma pilarkę ręczną (nawet z prowadnicą) i zastanawia się nad zakupem ukośnicy to wybór jest oczywisty - żadna prowadnica nie da dokładności, szybkości i powtarzalności ukośnicy.

Ma oczywiście wszelkie niedoskonałości piły amatorskiej (jest nieco głośna, worek na wióry nie jest w 100% szczelny i jej dokładność określiłbym na 8/10).

Z perspektywy czasu kupiłbym jednak model z większą tarczą - nie traktuję jednak tego jako minus, ale potrzebę wynikłą w toku kolejnych prac - do desek/kantówek do 90mm wysokości i ok 160 mm głębokości jest całkowicie wystarczająca.

Polecam!

Czy ta opinia jest pomocna?
6 / 0
Ocena łączna: (4,7/5)
Dokładność cięcia: (4,0)
Komfort pracy: (4,0)
Bezpieczeństwo pracy: (5,0)
Trwałość: (5,0)
Estetyka i wykonanie: (5,0)
Cena a jakość: (5,0)

upiłem tę ukośnicę kilka lat temu, bo prowadziłem (i nadal prowadzę) sporo remontów w domu. Lubię prace budowlano-remontowe wykonywane dla własnych potrzeb w swoim domu i do tego celu idealnie służy mi ta ukośnica. Układanie paneli z nią to żaden problem nawet dla amatora. Bardzo pomocny jest zainstalowany w niej laser - i co ważne ma on osobne źródło zasilania - baterie. Cenowo nie jest to drogi sprzęt jeśli ktoś wykonuje wszystkie prace samodzielnie. Jedynie co wymieniłem już to tarcza, bo co oczywiste zużyła się, a ja często użytkowałem tę ukośnicę. Jest bezpieczna w użyciu dzięki zabezpieczeniom przeciw przypadkowemu jej uruchomieniu. Z czystym sumieniem polecam ten sprzęt BOSCH wszystkim zarówno amatorom (czyli takim ja ja) jak i profesjonalistom.

Czy ta opinia jest pomocna?
18 / 14
Ocena łączna: (5,0/5)
Dokładność cięcia: (5,0)
Komfort pracy: (5,0)
Bezpieczeństwo pracy: (5,0)
Trwałość: (5,0)
Estetyka i wykonanie: (5,0)
Cena a jakość: (5,0)

Lekka i niezbyt droga ale krzywo tnie, nie trzyma kąta. Lepiej byłoby dopłacić trochę i kupić coś innego. Nie polecam

Czy ta opinia jest pomocna?
1 / 4
Ocena łączna: (2,9/5)
Dokładność cięcia: (1,0)
Komfort pracy: (4,0)
Bezpieczeństwo pracy: (3,0)
Trwałość: (3,0)
Estetyka i wykonanie: (4,0)
Cena a jakość: (3,0)
Strona 1 z 1