Dłutownice

Zastosowane filtry (0)

Dla frazy w kategorii Dłutownice nie odnaleziono żadnego dostępnego produktu.

Przeszukaj cały sklep

Dłutownice

W tej kategorii znajdziesz dłutownice, za pomocą których wykonasz mechaniczną obróbkę takich elementów jak koła zębate, otwory wielokątne czy rowki wpustowe. W naszym asortymencie zaopatrzysz się w wysokiej jakości elektronarzędzia, którymi z łatwością wykonasz otwory w drewnie i nie tylko. Część dostępnych produktów wyposażona została w regulację głębokości wysokości i frezowania, które zapewniają wysoką precyzję pracy.

Dłutownice - jak działają?

Dłutownice to narzędzia służące do obrabiania różnych powierzchni za pomocą skrawania. Umieszczone w nich narzędzie skrawające, porusza się pionowo ruchem prostoliniowym. Obrabiany przedmiot można ustawić pod dokładnym kątem dzięki obrotowym stołom z podzielnicą. Mogą być obsługiwane ręcznie lub za pomocą sterowników.

Rodzaje dłutownic

Dłutownice można podzielić na produkcyjne oraz uniwersalne. Pierwsze przeznaczone są do produkcji seryjnej, drugie wykorzystasz do pojedynczych prac lub produkcji na bardzo małą skalę. Urządzenia można także podzielić na modele konwencjonalne i nowoczesne dłutownice CNC. Korzystając z tradycyjnych dłutownic, będziesz musiał ręcznie ustawić wszystkie narzędzia i współrzędne pracy. Produkty CNC wykorzystują sterowniki komputerowe, które kierują całym procesem, zgodnie z danymi, jakie zostały wprowadzone. Dłutownice CNC pozwalają na optymalizację procesu produkcji. Maszyny tego typu są dokładne, szybkie i wytrzymałe.

O tym, jaka dłutownica będzie najlepsza, decyduje przede wszystkim rodzaj produkcji oraz jej wielkość, a także budżet, jakim dysponujesz. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie używane jest powszechnie. Tradycyjne dłutownice są solidne i działają przez lata, zaletą nowoczesnych rozwiązań jest przede wszystkim prostota ich obsługi, precyzja i szybkość działania. Modele tradycyjne w wielu pracach sprawdzają się doskonale, a wydatki poniesione na rozwiązanie CNC okazują się zbędne. Dlatego przed zakupem zastanów się, do czego potrzebujesz dłutownicy i jak często będziesz z niej korzystał.

Dłutownice - na co zwrócić uwagę?

Dłutownica powinna być nie tylko solidna i wytrzymała, ale także dopasowana do potrzeb. Na małą skalę sprawdzą się dłutownice konwencjonalne, natomiast przy dużej produkcji warto postawić na zautomatyzowane modele CNC. Należy jednak pamiętać, że w przypadku dłutownic CNC konieczne będzie także poniesienie dodatkowych kosztów na zakup odpowiednich sterowników i wyszkolenie operatorów.

Ważne jest oprzyrządowanie urządzenia, które wpływa na uniwersalność dłutownicy. Wybierając model, zwróć uwagę na rodzaje prędkości dłutowania, możliwość pochylenia głowicy, rodzaj stołu roboczego i możliwość jego obracania oraz czy produkt jest wyposażony w centralny system smarowania.

Jednym z najważniejszych parametrów podczas wyboru dłutownicy jest wysokość dłutowania. Determinuje ona bowiem maksymalną wysokość przedmiotu w miejscu obrabiania. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów dłutownic, które pozwalają wykonywać bardziej lub mniej precyzyjną obróbkę w różnych materiałach. Część modeli przeznaczona jest do konkretnych gałęzi przemysłu i usług. Najczęściej wykorzystywane są dłutownice do metalu używane w warsztatach i przemyśle oraz dłutownice ciesielskie, które mają zastosowanie głównie stolarniach.