Impregnaty

Zastosowane filtry (0)

4 ofert od 26.36 zł do 172.00 zł

Sortuj według
Ilość na stronie
Środek grzybobójczy 1l Tytan IMPRE GR1L Tytan

Środek grzybobójczy 1l Tytan IMPRE GR1L

26,36 zł Dostawa gratis Dostępne >10szt. Wysyłamy w środę
Impregnat do drewna nw koncentrat zielony 5l Tytan IMPRE KO5L Tytan

Impregnat do drewna nw koncentrat zielony 5l Tytan IMPRE KO5L

172 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępna 1 szt. Wysyłamy w środę
Emulsja gruntująca 10l Tytan SIL GRU 10 Tytan

Emulsja gruntująca 10l Tytan SIL GRU 10

76,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne >10szt. Wysyłamy w środę
Impregnat do drewna nw koncentrat bezbarwny 5l Tytan IMPRE KO5LBE Tytan

Impregnat do drewna nw koncentrat bezbarwny 5l Tytan IMPRE KO5LBE

163,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne 2 szt. Wysyłamy w środę
1

Impregnaty

W tym dziale zaopatrzysz się w impregnaty, którymi zabezpieczysz powierzchnie przed wilgocią, wykwitami, pleśnią, glonami, owadami oraz niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Impregnat to środek, który nie tylko ochroni zakonserwowane nim elementy, ale także ułatwia ich czyszczenie. Zapewni powierzchniom ładny wygląd i dobrą kondycję przez długie lata.

Dlaczego warto stosować impregnaty?

Impregnaty to środki chemiczne, dzięki którym nadasz powierzchniom pożądane właściwości. Ochronią je przed działaniem szkodliwych czynników i przedłużą ich żywotność. W budownictwie impregnaty stosuje się przede wszystkim do ograniczenia wchłaniania wody i zabezpieczenia przed jej działaniem, spowolnienia procesów erozji, wzmocnienia przed uszkodzeniami mechanicznymi, ochrony przed rozwojem mikroorganizmów i owadów czy wytworzenia powłoki hydrofobowej, oleofobowej i ognioodpornej. Impregnaty mają szczególne znaczenie w miejscach narażonych na wilgoć zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, gdzie bardzo łatwo rozwijają się grzyby, mech i pleśń.

Rodzaje impregnatów

Ze względu na rodzaj czynnika aktywnego w impregnacie, można wyróżnić środki krzemoorganiczne, żywiczne i naturalne. Pierwsze z nich redukują chłonięcie wody, a także zmniejszają przepuszczalność, nie niszcząc przy tym chronionych powierzchni. Wśród impregnatów krzemoorganicznych znajdziesz silikony, silany, kauczuki, żywice i alkiloalkoksysilany. Impregnaty żywiczne (akrylowe) powszechnie stosowane są głównie do zabezpieczania powierzchni drewnianych. Odżywiają one drewno, zwiększają jego odporność na wilgoć, deszcz, mróz, słońce i śnieg, a jednocześnie zachowują rysunek drewna. Oleje to z kolei impregnaty naturalne, które są całkowicie bezpieczne dla człowieka. Nie zawierają substancji chemicznych, a niektóre produkty pozwalają zmienić odcień impregnowanej powierzchni.

Nakładanie impregnatów

Aby impregnat spełniał swoją funkcję ochronną, powinien być nałożony na odpowiednio przygotowaną powierzchnię. Środek należy nanosić na oczyszczone i suche miejsca. W przypadku nakładania impregnatów na drewno koniecznie trzeba miejsca pokryte żywicą i zatłuszczone przemyć benzyną ekstrakcyjną. Środek rozprowadza się pędzlem po całej powierzchni. Można wykorzystać także impregnację zanurzeniową, która polega na zanurzaniu elementu na określony czas w impregnacie. Najbardziej skuteczna jest metoda próżniowo-ciśnieniowa, która wykorzystuje zjawisko osmozy. Zapewnia ona ochronę impregnowanego materiału nawet przez 20 lat.