Praca w ogrodzie powinna być czystą przyjemnością. Jednak wszyscy dobrze wiemy, jak kłopotliwe bywa podlewanie ogrodu za pomocą długiego węża. Musimy uważać na rośliny, skręcanie, załamania utrudniające przepływ wody, itp. Są jednak rozwiązania, ułatwiające podlewanie i gwarantujące absolutny komfort – bębny, wózki, nosidła. Dzięki temu węże nie tylko nie załamują się i nie skręcają, ale też łatwo rozwijają się i zwijają w regularne kręgi.

Kup w Narzedzia.pl
Bęben naścienny RollUp L Gardena 18625-20
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
850,06 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
778,99
Bęben naścienny RollUp M Gardena 18610-20
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
577,99 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
559,99
Wózek z wężem 20m Gardena AquaRoll S
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
249,49
Wózek na wąż Gardena AquaRoll L Easy
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
333,99 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
324,99
Wąż ogrodowy Basic 3/4" 25 m Gardena
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
134,90
267,49

Wąż ogrodowy plączący się między nogami? Odczuwasz ból pleców od ciągłego schylania się i poprawiania węża? Masz dosyć zaplątanego, skręcającego się czy załamanego węża? Męczy Cię siłowe przeciąganie węża? Jak sobie z tym poradzić? Mamy rozwiązanie problemu – wózki, bębny i nosidła do węża, czyli innowacje pozwalające okiełznać wąż i ułatwiające nawadnianie ogrodu.

Bęben naścienny

Bęben naścienny przeznaczony jest do każdego rodzaju ogrodu. To bardzo praktyczny sposób przechowywania węża w ogrodzie. Ułatwia rozwijanie i zwijanie, a także gwarantuje równomierne rozłożenie węża na szpuli. Jest bardzo wygodny, gdyż zapewnia wyciąganie węża na określoną długość bez wkładania siły i nadmiernego obciążania pleców użytkownika. Modele dostępne na rynku posiadają specjalne innowacje – uchwyt transportowy i zawór blokujący wyciek wody po zakończeniu podlewania. Bębny na wąż występują w tradycyjnej wersji. Są także modele bardziej zaawansowane – bębny z funkcją automatycznego zwijania stworzone w technologii roll-up. W takim przypadku wystarczy zwolnić blokadę poprzez pociągnięcie węża, a zaczyna się on sam zwijać. Ponadto, zwinięty nie rozwinie się samoczynnie, a zwolnienie blokady następuje po pociągnięciu węża. Bębny na wąż wystarczy zamontować go na ścianie budynku lub podłożu przy kranie.

Bęben naścienny Classic Gardena przeznaczony do przechowywania węży o parametrach: 60 m 13 mm (1/2”), 50 m 16 mm (5/8”) oraz 35 m 19 mm (3/4”). Posiada rolkę prowadzącą, którą można zamontować na ścianie lub rogu budynku, dzięki czemu można szybko i sprawnie nawijać wąż. Ponadto, wąż nie skręca się. Dodatkowo, w zestawie znajdują się elementy przyłączeniowe do kranu.

Bęben naścienny  Gardena 35 roll-up automatic z funkcją automatycznego i równomiernego nawijania węża, zapewnia satysfakcję użytkownika. Praktyczne mocowanie naścienne pozwala na dostosowanie bębna do oczekiwań użytkownika, dzięki możliwości obrócenie bębna w zakresie 180°, zapobiega to zginaniu się węża podczas podlewania. Istotnym udogodnieniem jest również specjalny uchwyt do przechowywania zraszaczy i pistoletów. Posiada ponadto inteligentny system ochrony sygnalizujący o blokadach i usterkach.

Wóżki i uchwyty do węża

Nosidło do węża doskonale sprawdza się w małych i średnich ogrodach. Przeznaczone jest do użytku w ogrodach, w których nie ma konieczności rozwijania węża na znaczne odległości. Nosidła wyposażone są w uchwyt z dobrze wyważonym środkiem ciężkości, co zapobiega przewracaniu się sprzętu i zdecydowanie usprawnia działanie. Dzięki temu nosidła są bezproblemowe, jeśli chodzi o przechowywanie. Po skończonym podlewaniu, możemy za pomocą korby zwinąć wąż ogrodowy i bez wysiłku przenieść go w inne miejsce, a także zabrać na działkę czy kemping.

Nosidło na wąż Gardena stanowi wszechstronny zestaw, który ułatwi podlewanie roślin na tarasach, balkonach oraz w bardzo małych ogrodach. Zestaw zawiera: 10 m węża Classic 13mm (1/2"), przyłącze kranowe 1/2" i 1", 3 szybkozłącza 1/2" i 1 szybkozłącze 1/2" ze stopem, zraszacz prosty, adapter do przejścia z gwintu 33.3mm (G 1) na 26.5mm (G 3/4"). Jest ponadto łatwy w przenoszeniu i zajmuje niewiele miejsca - sprawdzi się w każdych warunkach.

Wózek na wąż

Wózek na wąż adresowany jest w szczególności do właścicieli średnich i dużych ogrodów. Można je podzielić na 2 kategorie – wózki tradycyjne oraz wózki w technologii roll-up.

Tradycyjne wózki do węży są wyposażone w duże, szerokie koła zapewniające sprawne poruszanie się po nierównym podłożu. Niektóre modele mogą być również wyposażone w wygodną rolkę prowadzącą, umożliwiającą równomierne zwijanie węża.

Wózek na wąż 60 TS Classic Gardena to bardzo pomocne urządzenie podczas podlewania. Charakteryzuje się dużą stabilnością, która gwarantuje, że nawet w przypadku pociągnięcia węża wózek się nie przewróci. Jest wygodny zarówno w pchaniu, jak i ciągnięciu. Jest to zasługa niskiej wagi i dobrze wyprofilowanych kół. Co istotne wózek na wąż 60 TS classic posiada rączkę z regulowaną wysokością i innowacyjnym zamocowaniem, która pozwala dostosować wysokość do wzrostu użytkownika w celu jeszcze większej wygody. Ponadto wózek ten został tak skonstruowany, aby wąż nie skręcał się i nie zaginał podczas zwijania i rozwijania.

Bardziej zaawansowane technologicznie wózki na wąż w technologii roll-up okazują się niezwykle pomocne i gwarantują komfort pracy bez ciągłego pochylania się i brudzenia dłoni. Posiadają one bowiem funkcję samoczynnego rozwijania węża w momencie ciągnięcia wózka oraz automatycznego nawijania przez jego pchanie, np. wózek na wąż Gardena EasyRoll Comfort. W zestawie tym znajdziemy wszystko co potrzebne do podlewania: wąż SkinTech classic 1/2" 20 m, bezstopniowo regulowany zraszacz prosty, szybkozłącza, szybkozłącze ze stopem oraz przyłącza kranowe o różnych rozmiarach gwintu. Wykorzystane w tym wózku rozwiązania sprawiają, że wąż zwija się bardzo łatwo, równo i bez jakiegokolwiek skręcania. Zaletą sprzętu Gardeny jest także wygoda obsługi, jak również płynne prowadzenie możliwe dzięki dużym kołom.

Wózki na wąż są bardzo stabilne, a do ich produkcji wykorzystano najwyższej jakości materiały, co zdecydowanie zwiększa ich trwałość. Posiadają również liczne udogodnienia, np. regulowana wysokość rączki – dopasowanie wózka do konkretnego użytkownika.

Reasumując....

Wygodne jest stosowanie bębnów, wózków lub nosideł do węży ogrodowych. Dzięki nim zapomnimy o wszelkich trudnościach przy podlewaniu naszych trawników, kwiatów, drzew i krzewów! Urządzenia te znane są od lat i nieustannie ulepszane.  Bez wątpienia usprawniają pracę – wąż zwija się równo i bez wysiłku nadmiernego wysiłku.

 

Zobacz również artykuł "Jaki wąż ogrodowy wybrać?"

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane