Jak wiercić w różnych materiałach? Poradnik praktyka

Wiercenie – czynność z pozoru prosta jednakże efektywna praca wiertarką wymaga pewnej wiedzy. Postanowiliśmy przygotować krótki poradnik.

Wiertła do metalu HSS PointTeQ - nowość Bosch

Nowe wiertła Bosch pozwalają na jeszcze szybsze wiercenie w metalu i odznaczają się długą żywotnością. Ich cechą szczególną jest samocentrujące ostrze "PointTeQ", które umożliwia łatwe i szybkie nawiercanie otworów. Sprawdzą się w wielu pracach związanych z wierceniem otworów w metalu z wykorzystaniem wiertarki lub wiertarko-wkrętarki.

Jakie wiertło do metalu? Testujemy wiertło stopniowe

Do wiercenia w blachach i metalu używa się najczęściej tradycyjnych wierteł spiralnych. Jednakże, najskuteczniejszym rozwiązaniem przy tego rodzaju pracach są wiertła stopniowe. Radzą sobie doskonale nawet z bardzo cienką blachą, blachą stalową, rurami metalowymi czy elementami wykonanymi z metali nieżelaznych.

Jaki szpadel do ogrodu wybrać? Ranking najlepszych szpadli

Szpadel jest niezwykle przydatnym narzędziem w ogrodzie. Wydawać by się mogło, że jego wybór nie nastręcza żadnych trudności. W rzeczywistości warto zwrócić uwagę na kilka aspektów: kształt i ostrość sztychu oraz profilowany i wygodny trzonek.

Misja - wiercenie

Wiercenie – czym dokładnie jest jedna z najpowszechniejszych czynności, wykonywanych za pomocą elektronarzędzi? Być może autor powiedzenia „wiercić komuś dziurę w brzuchu” miał kiedyś do czynienia z majsterkowaniem, ponieważ uchwycił sedno sprawy

Wiercenie w metalu

Wiercenie w metalu nie jest jakąś szczególnie trudną operacją. I właśnie dlatego, by nie skomplikować jej sobie samodzielnie, trzeba, podczas działania w tym materiale, przestrzegać kilku zasad
Strona 1 z 1