Jak wiercić w różnych materiałach? Poradnik praktyka

Wiercenie – czynność z pozoru prosta jednakże efektywna praca wiertarką wymaga pewnej wiedzy. Postanowiliśmy przygotować krótki poradnik.

Szybko i czysto, czyli wiertła SpeedClean do pracy bezpyłowej.

Prace budowlane, remontowe oraz instalacyjne często wymagają wiercenia otworów w betonie, cegle, murze i innych materiałach budowlanych. Pracując tradycyjnymi wiertłami z charakterystyczną spiralą, cały urobek wydostaje się na zewnątrz otworu, pyląc wszędzie dookoła. Praca w takich warunkach jest nie tylko mało komfortowa i uciążliwa, ale również i niebezpieczna dla zdrowia pracownika, który jest narażony na wdychanie pyłu. Jak ułatwić sobie pracę? Mamy na to sposób!

Wiertła do metalu HSS PointTeQ - nowość Bosch

Nowe wiertła Bosch pozwalają na jeszcze szybsze wiercenie w metalu i odznaczają się długą żywotnością. Ich cechą szczególną jest samocentrujące ostrze "PointTeQ", które umożliwia łatwe i szybkie nawiercanie otworów. Sprawdzą się w wielu pracach związanych z wierceniem otworów w metalu z wykorzystaniem wiertarki lub wiertarko-wkrętarki.

Jak i czym wiercić w gresie?

Wiercenie w gresie, a także w innych rodzajach płytek wymaga użycia odpowiedniego osprzętu i narzędzi, które nie uszkodzą materiału. Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy wiertłami i koronkami diamentowymi do wiercenia na sucho, a koronkami i wiertłami do wiercenia na mokro. O efektach pracy poszczególnymi rodzajami osprzętu przeczytacie poniżej.

Innowacyjne wiertło SDS plus-5X Bosch nie niszczy się podczas wiercenia w betonie zbrojonym

Bosch wprowadził na rynek innowacyjne czteroostrzowe wiertło SDS plus-5X, które nie niszczy się, gdy trafia na zbrojenie. Wyjątkowa, asymetryczna konstrukcja głowicy zapewnia bardzo skuteczne odprowadzanie pyłu i spowalnia zużycie wiertła.

Jakie wiertło do betonu? Wiertła SDS-Plus Bosch – przegląd

Bosch w swojej ofercie różne typy wierteł do betony SDS-Plus. Jak zatem wybrać odpowiednie? Przygotowaliśmy krótki przewodnik czym się różni wiertło Bosch SDS-plus-7 od SDS-plus 5X, SDS-plus-5, SDS-plus-3 i SDS-plus-9 Rebar Cutter.

Jakie wiertło do betonu zbrojonego? Testujemy wiertło Bosch SDS-Plus 5X

Przed przystąpieniem do wiercenia należy dobrać wiertło odpowiednie do materiału, w którym chcemy wykonać otwór. Odpowiednio dobrane narzędzie do rodzaju wykonywanej pracy to podstawa. Na rynku dostępne jest nowe wiertło, które pozwala skutecznie wiercić w murze, betonie i betonie zbrojonym – wiertło Bosch SDS-Plus 5X.

Jakie wiertła do czego?

Materiały mają różne właściwości, które wymagają użycia odpowiedniego wiertła do ich obróbki. By ułatwić pracę postanowiliśmy przygotować krótki poradnik.

Młot Bosch GBH 5-40 DCE do ciężkich prac

Niezależny ekspert wziął pod lupę młot Bosch GBH 5-40 DCE i ujawnił wszelkie zalety i wady profesjonalnego sprzętu. GBH 5-40 DCE jest polecany przez specjalistę do wykonywania najbardziej wymagających prac.

Jaki szpadel do ogrodu wybrać? Ranking najlepszych szpadli

Szpadel jest niezwykle przydatnym narzędziem w ogrodzie. Wydawać by się mogło, że jego wybór nie nastręcza żadnych trudności. W rzeczywistości warto zwrócić uwagę na kilka aspektów: kształt i ostrość sztychu oraz profilowany i wygodny trzonek.
Strona 1 z 2