Wiertarko-wkrętarki Hitachi to narzędzia cieszące się dużą popularnością. Użytkownicy cenią ich wytrzymałość, ergonomiczność, niezawodność

DS12DVF3 to wiertarko-wkrętarka od Hikoki, której zaletą są nie tylko niewątpliwie zachęcające parametry techniczne, ale także nieodstaraszająca cena. Jakość idzie w parze z przystępnością. Co więcej, operarorom z pewnością spodoba się estetyczny, elegancki kształt i wygląd narzędzia, a także fakt, że jest ono bardzo lekkie – waży zaledwie 1,5 kg. Sprawia to, że i użytkowanie urządzenia jest łatwiejsze, gdyż pracujący nim nie męczy się – może pracować dłużej i wydajniej.


Wybierz wiertarko-wkrętarkę w sklepie narzedzia.pl

 

Siłę dokręcania można określić w produkcie Hitachi bardzo precyzyjnie. Wszystko dzięki 22-stopniowemu sprzęgłu. Istnieje także możliwość zmiany kierunku obrotów w prawo i lewo. W dokładnym dokręcaniu pomaga także elektryczny hamulec. Pamiętajmy, że silnik DS12DVF3 to maszyna nie tylko nowoczesna, ale i żywotna oraz bardzo wydajna. Do urządzenia dołączona jest 30-minutowa ładowarka uniwersalna oraz hak, który regulować można w pięciu pozycjach. 

 

Warto wspomnieć o najważniejszych parametrach technicznych narzędzia. Jego maksymalna średnica wiercenia w stali to 12 mm, w drewnie – 25 mm. W przypadku wkrętów maszynowych wynosi ona 6 mm, a w przypadku wkrętów do drewna - 5,8x63 mm. Niezbędną informacją jest także ta o napięciu urządzenia – jest ono równe 12 V.

 

 

W wyposażeniu wiertarko-wkrętarki znaleźć można dwie baterie 2 Ah, ładowarkę, walizkę transportową, latarkę i zestaw bitów.

 

Przyjrzyjmy się także akumulatorowej wiertarko-wkrętarce DS18DFL. Czym może skusić potencjalnego użytkownika? Z pewnością kompaktową obudową oraz antypoślizgową rękojeścią Softgrip. Jej hak ma miejsce na bit, i, podobnie jak w przypadku DS12DVF3, można go regulować w pięciu pozycjach. Także sprzęgło tego urządzenia posiada 22 zakresy pracy. Wiertarko-wkrętarka napędzana jest najnowocześniejszymi bateriami litowo-jonowymi Li-Ion. Są one kompatybilne z wszystkimi modelami Hitachi, które mają identyczne napięcie zasilania. Baterie zwiększają żywotność urządzenia o 50%, a czas jego ładowania to 30 minut.

 

I ponownie dane techniczne. Maksymalne średnice wiercenia wyglądają następująco – w przypadku stali jest to 13 mm, w przypadku drewna – 36 mm, natomiast maksymalny wymiar wkrętów do drewna wynosi 6x75 mm. Napięcie elektryczne DS18DFL to 18 V. Narzędzie waży zaledwie 1,7 kg.

 

 

Jeśli chodzi o wyposażenie podstawowe, znajdziemy w nim ładowarkę, dwie baterie oraz walizkę, znacznie ułatwiającą transport narzędzia.

 

A może akumulatorowa wiertarko-wkrętarka DS18DSAL? Jej baterie Li-Ion charakteryzuje aż potrójna ochrona obwodów, natomiast dzięki elektrycznemu hamulcowi zwiększona zostaje efektywność działania narzędzia. Praca w ciemnych miejscach, trudno dostępnych zakamarkach, nie stanowi problemu, ponieważ urządzenie posiada oświetlenie LED. Rękojeść tej wiertarko-wkrętarki wykonano bardzo precyzyjnie, w technice Soft touch. Jak i wcześniej wymienione produkty Hitachi, tak i ten posiada 22-zakresowe sprzęgło. Silnik, wykonany w najnowszej generacji, ma wymienne szczotki.

 

DS18DSAL charakteryzuje napiecie 18 V, maksymalna średnica wiercenia w stali to 13 mm, natomiast jeśli chodzi o drewno, parametr ten wynosi 45 mm. Używać można wkrętów do drewna 8x100 mm. Urządzenie jest lekkie, gdyż waży 1,8 kg.

 

 

Wyposażenie standardowe jest takie, jak w przypadku DS18DFL: dwie baterie, ładowarka, walizka transportowa.

 

I na koniec – wiertarko-wkrętarka akumulatorowa DS10DFL. Co można powiedzieć o tym narzędziu? Przede wszystkim, ma ono nominalne napięcie znamionowe 12 V. Nie zapominajmy o dokładnie wyprofilowanej, miękkiej rękojeści, która wykonana została w technice Soft Touch. Do regulacji prędkości obrotowej narzędzia służy specjalny, elektroniczny łącznik. Również i ta wiertarko-wkrętarka oświetla miejsce pracy operatora za pomocą diody LED. Warto wspomnieć także o elektrycznym hamulcu i 21-zakresowym sprzęgle.

 

 

Jeśli chodzi o maksymalną średnicę wiercenia w stali, równa jest ona 10 mm, ta w drewnie wynosi 21 mm. Maksymalny wymiar wkrętów do drewna to 5,8x45 mm. Urządzenie waży tylko 1 kg.

 

Jak w przypadku wyżej wymienonych wiertarko-wkrętarek, tak i tutaj wyposażenie podstawowe urządzenia to dwie baterie, ładowarka i walizka do transportu.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane