Jak wiercić w różnych materiałach? Poradnik praktyka

Wiercenie – czynność z pozoru prosta jednakże efektywna praca wiertarką wymaga pewnej wiedzy. Postanowiliśmy przygotować krótki poradnik.

Jak prawidłowo dbać o wiertarkę

Jest najbardziej popularnym elektronarzędziem w gospodarstwie domowym. Pozwala na wykonanie wielu uciążliwych prac we własnym zakresie.

Jak wyciąć otwory w płytce lub gresie? Otwornice diamentowe do pracy na sucho na szlifierki kątowe

Jak przygotować otwór pod puszkę, rury z wodą, rury kanalizacyjne bądź gazowe, baterię, itp. w płytce ceramicznej czy gresie? Jakie rozwiązanie jest najlepsze? Pokażemy Wam jedną metodę i jej zalety. Testujemy wiertła diamentowe do pracy na sucho. Zobaczcie, zalety pracy otwornicą do ceramiki na szlifierkę kątową Bosch Dry Speed.

Udar mechaniczny a udar pneumatyczny - czym się różnią?

Mechanizm udaru sprawia, że wiertarka staje się urządzeniem, za pomocą którego jesteśmy w stanie wykonywać wiercenia w wymagającym materiale, np. beton, cegła. W wiertarkach stosowane są głównie 2 typy mechanizmów udarowych (mechaniczny i pneumatyczny), które służą do wiercenia specjalnymi wiertłami otworów w materiałach budowlanych.

Na jednym ładowaniu - system 10,8V Bosch

Jeden akumulator, a tak wiele możliwości. Innowacyjny system łączy tak wiele różnorodnych elektronarzędzi, które pozwolą Ci na swobodną i niczym nieograniczoną pracę w domu i w ogrodzie. Piłujesz, szlifujesz, wiercisz, wkręcasz – w jednej ręce trzymasz akumulator, druga zmieniasz narzędzie. To się nazywa komfort pracy.

Wiercenie bez ryzyka odrzutu - Innowacyjny System Electronic Rotation Control

W trosce o komfort pracy narzędziami Bosch Professional stworzono innowacyjny system ERC minimalizujący ryzyko wystąpienia odrzutu. System został zastosowany w sześciu akumulatorowych wiertarko-wkrętarkach i wiertarkach udarowych. Elektronarzędzia wyposażone zostały w specjalny czujnik wykrywający nieprawidłowości i automatyczny czujnik, zmniejszający ryzyko odrzutu w przypadku zablokowania osprzętu w materiale.

Wiertarko-wkrętarka udarowa Makita BHP451RFE - sprzęt do zadań specjalnych

Wiercenie z udarem? Sprawdzamy jak z trudnymi zadaniami radzi sobie wiertarko-wkrętarka udarowa BHP451RFE Makita.

Młotowiertarka Makita HR2470T w ręku specjalisty

Szukasz solidnego sprzętu do ciężkich prac? Zobacz z bliska młotowiertarkę HR2470T Makita i sprawdź, jak ocenia ją specjalista.

Młot Bosch GBH 5-40 DCE do ciężkich prac

Niezależny ekspert wziął pod lupę młot Bosch GBH 5-40 DCE i ujawnił wszelkie zalety i wady profesjonalnego sprzętu. GBH 5-40 DCE jest polecany przez specjalistę do wykonywania najbardziej wymagających prac.

Jaki szpadel do ogrodu wybrać? Ranking najlepszych szpadli

Szpadel jest niezwykle przydatnym narzędziem w ogrodzie. Wydawać by się mogło, że jego wybór nie nastręcza żadnych trudności. W rzeczywistości warto zwrócić uwagę na kilka aspektów: kształt i ostrość sztychu oraz profilowany i wygodny trzonek.
Strona 1 z 2