Jak wiercić w różnych materiałach? Poradnik praktyka

Wiercenie – czynność z pozoru prosta jednakże efektywna praca wiertarką wymaga pewnej wiedzy. Postanowiliśmy przygotować krótki poradnik.

Pierwsze narzędzia akumulatorowe Itamati

Każdy majsterkowicz marzy o własnym warsztacie, w którym będzie mógł przesiadywać godzinami i realizować coraz to bardziej pomysłowe projekty. Oczywiście bez narzędzi, sam warsztat na nic się nie przyda, dlatego na początek warto się zastanowić, co będziemy potrzebować. Czy mają to być urządzenia sieciowe, czy może lepiej się zastanowić nad zestawem elektronarzędzi akumulatorowych? Coraz częściej użytkownicy wybierają tę drugą opcję, która oferuje im przede wszystkim komfortową i bezprzewodową pracę. Specjalnie z...

Jak prawidłowo dbać o wiertarkę

Jest najbardziej popularnym elektronarzędziem w gospodarstwie domowym. Pozwala na wykonanie wielu uciążliwych prac we własnym zakresie.

Co można robić szlifierką kątową? Zastosowania kątówki

Możemy robić wszystko. Tylko wyobraźnia nas ogranicza. No nie do końca… Zrobimy wiele, ale w granicach rozsądku i zgodnie z przeznaczeniem. Ale przyznać trzeba, że szlifierka kątowa jest dość uniwersalnym narzędziem, które wykorzysta pracownik budowlany, sięgnie po nie glazurnik, a także spawacz. Tym właśnie tropem pójdziemy, odpowiadając na tytułowe pytanie i jeszcze po drodze weźmiemy ze sobą osprzęt do szlifierki kątowej.

Jak i czym wiercić w gresie?

Wiercenie w gresie, a także w innych rodzajach płytek wymaga użycia odpowiedniego osprzętu i narzędzi, które nie uszkodzą materiału. Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy wiertłami i koronkami diamentowymi do wiercenia na sucho, a koronkami i wiertłami do wiercenia na mokro. O efektach pracy poszczególnymi rodzajami osprzętu przeczytacie poniżej.

Jak wyciąć otwory w płytce lub gresie? Otwornice diamentowe do pracy na sucho na szlifierki kątowe

Jak przygotować otwór pod puszkę, rury z wodą, rury kanalizacyjne bądź gazowe, baterię, itp. w płytce ceramicznej czy gresie? Jakie rozwiązanie jest najlepsze? Pokażemy Wam jedną metodę i jej zalety. Testujemy wiertła diamentowe do pracy na sucho. Zobaczcie, zalety pracy otwornicą do ceramiki na szlifierkę kątową Bosch Dry Speed.

Udar mechaniczny a udar pneumatyczny - czym się różnią?

Mechanizm udaru sprawia, że wiertarka staje się urządzeniem, za pomocą którego jesteśmy w stanie wykonywać wiercenia w wymagającym materiale, np. beton, cegła. W wiertarkach stosowane są głównie 2 typy mechanizmów udarowych (mechaniczny i pneumatyczny), które służą do wiercenia specjalnymi wiertłami otworów w materiałach budowlanych.

Na jednym ładowaniu - system 10,8V Bosch

Jeden akumulator, a tak wiele możliwości. Innowacyjny system łączy tak wiele różnorodnych elektronarzędzi, które pozwolą Ci na swobodną i niczym nieograniczoną pracę w domu i w ogrodzie. Piłujesz, szlifujesz, wiercisz, wkręcasz – w jednej ręce trzymasz akumulator, druga zmieniasz narzędzie. To się nazywa komfort pracy.

Jakie wiertła do czego?

Materiały mają różne właściwości, które wymagają użycia odpowiedniego wiertła do ich obróbki. By ułatwić pracę postanowiliśmy przygotować krótki poradnik.

Wiertarko-wkrętarka udarowa DV 18DBL Hitachi w akcji

Pokazujemy z bliska wiertarko-wkrętarkę udarową DV 18DBL Hitachi - w akcji, ze szczegółami, w całej okazałości.
Strona 1 z 3