Czym wiercić? Czym wkręcać?

Choć oba te zajęcia wydają się podobne, to tak naprawdę występuje pomiędzy nimi zasadnicza różnica — wiercenie polega na wykonywaniu otworów, np. pod kołki w ścianie, podczas gdy wkręcanie montuje elementy złączne we wcześniej wywierconych otworach. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele urządzeń, które służą do wiercenia i wkręcania, a w zależności od obrabianego materiału musimy podjąć decyzję o zakupie jednego z nich. Czym wiercić, a czym wkręcać?

Jak wiercić w różnych materiałach? Poradnik praktyka

Wiercenie – czynność z pozoru prosta jednakże efektywna praca wiertarką wymaga pewnej wiedzy. Postanowiliśmy przygotować krótki poradnik.

Pierwsze narzędzia akumulatorowe Itamati

Każdy majsterkowicz marzy o własnym warsztacie, w którym będzie mógł przesiadywać godzinami i realizować coraz to bardziej pomysłowe projekty. Oczywiście bez narzędzi, sam warsztat na nic się nie przyda, dlatego na początek warto się zastanowić, co będziemy potrzebować. Czy mają to być urządzenia sieciowe, czy może lepiej się zastanowić nad zestawem elektronarzędzi akumulatorowych? Coraz częściej użytkownicy wybierają tę drugą opcję, która oferuje im przede wszystkim komfortową i bezprzewodową pracę. Specjalnie z...

Mała, ale wariatka, czyli akumulatorowa mini młotowiertarka od AEG

Producenci elektronarzędzi próbują za wszelką cenę upodobać się swoim klientom, oferując im szeroki asortyment dopasowany do potrzeb każdego klienta. To co dla jednych jest rzeczą zbędną, dla drugiego może być na miarę jego potrzeb. I tak też powstał pomysł na małą młotowiertarkę, która wielkością nieznacznie odbiega od popularnych wiertarko-wkrętarek, natomiast jej moc gwarantuje znacznie większy komfort pracy. I tak też Bosch uzupełnił swój asortyment o popularnego Uneo Maxx, Graphite ma młotowiertarkę 58G009 z...

Jak prawidłowo dbać o wiertarkę

Jest najbardziej popularnym elektronarzędziem w gospodarstwie domowym. Pozwala na wykonanie wielu uciążliwych prac we własnym zakresie.

Jaką wiertarkę stołową kupić? Ranking najczęściej kupowanych na narzedzia.pl

Wiertarka stołowa to precyzyjne urządzenie do wykonywania otworów w drewnie i metalu. Jeśli szukasz takiego sprzętu i masz problem z wyborem, przedstawiamy ranking top5 najczęściej kupowanych wiertarek stołowych na narzedzia.pl. Proponowane modele cieszą się także dobrymi opiniami i są wysoko oceniane.

Jakie wiertło do metalu? Testujemy wiertło stopniowe

Do wiercenia w blachach i metalu używa się najczęściej tradycyjnych wierteł spiralnych. Jednakże, najskuteczniejszym rozwiązaniem przy tego rodzaju pracach są wiertła stopniowe. Radzą sobie doskonale nawet z bardzo cienką blachą, blachą stalową, rurami metalowymi czy elementami wykonanymi z metali nieżelaznych.

Ranking wiertarko-wkrętarek akumulatorowych do 300 złotych

Przy tak szerokiej ofercie dostępnych na rynku modeli wiertarko-wkrętarek trudno jest się zdecydować na dane urządzenie. Dla ułatwienia wyboru prezentujemy ranking 10 wiertarko-wkrętarek akumulatorowych do 200-300 złotych. Jest to kwota, w której wybierać można już ciekawe modele, choć w przypadku niektórych marek musimy liczyć się z tym, że dodatkowo dokupić trzeba będzie ładowarkę oraz akumulator.

Jakie wiertła do czego?

Materiały mają różne właściwości, które wymagają użycia odpowiedniego wiertła do ich obróbki. By ułatwić pracę postanowiliśmy przygotować krótki poradnik.

Wiercenie bez ryzyka odrzutu - Innowacyjny System Electronic Rotation Control

W trosce o komfort pracy narzędziami Bosch Professional stworzono innowacyjny system ERC minimalizujący ryzyko wystąpienia odrzutu. System został zastosowany w sześciu akumulatorowych wiertarko-wkrętarkach i wiertarkach udarowych. Elektronarzędzia wyposażone zostały w specjalny czujnik wykrywający nieprawidłowości i automatyczny czujnik, zmniejszający ryzyko odrzutu w przypadku zablokowania osprzętu w materiale.
Strona 1 z 2