Wiosna to czas, kiedy w naszych ogrodach musimy zadbać nie tylko o rośliny, ale również o resztę elementów dekoracji, które się w nim znajdują. Duży podjazd z dekoracyjnie wyłożoną kostką brukową oraz drewniany taras na tyłach domu będą się ładnie komponowały z otaczającą je zielenią pod warunkiem, że będą również zadbane. Co w takim razie zrobić, gdy mech wyrasta ponad kostkę brukową, a taras wygląda jakby od lat nie był użytkowany? Marka Ryobi znalazła na to proste rozwiązanie!

Kup w Narzedzia.pl
Urządzenie do czyszczenia tarasów Ryobi ONE+ RY18PCB-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
515,99 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
508,99
567
Szczotka do powierzchni drewnianych do RY18PCB-0 Ryobi RAC820
dostępne
7 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
109
428
Urządzenie do czyszczenia tarasów Ryobi ONE+ RY18PCB-140
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
831,99
129

Jak wyczyścić kostkę brukową lub deskę tarasową?

Sposobów na brudną kostkę brukową czy deskę tarasową jest mnóstwo. Ile osób, tyle rozwiązań. Jedni sięgają po trzonek od miotły z wbitym na samym końcu stalowym gwoździem i wydłubują mech wyrastający spomiędzy kostki, drudzy szrubrem szorują na kolanach deski by przywrócić im dawny blask. Poniekąd są to rozwiązania, które przyniosą zamierzony efekt, jednak będzie to na pewno czasochłonne i energochłonne zajęcie, a przecież chcemy w naszym ogrodzie odpoczywać, a nie harować do upadłego. Czemu zatem nie sięgnąć po akumulatorowe urządzenie Ryobi OPC1815 z końcówką do czyszczenia tarasów i kostki brukowej z serii Ryobi ONE+?

OPC1800 Ryobi OPC1815 RPC180020S

Wielozadaniowe urządzenie czyszczące Ryobi

Aby ułatwić pracę każdemu posiadaczowi tarasu oraz kostki brukowej wokół domu, marka Ryobi wprowadziła do oferty urządzenie czyszczące Ryobi które zapewni, że deska tarasowa będzie wyglądała jak nowa, a spomiędzy fug nie będą wyrastały już chwasty. Urządzenie wielkością i budową przypomina nieco podkaszarkę do trawy.

OPC1815 Ryobi

Posiada teleskopowy drążek oraz regulowany uchwyt dodatkowy, które pozwalają pracować w wygodnej dla każdego użytkownika pozycji stojącej. Dodatkowo rękojeści są pokryte miękką powłoką antypoślizgową, która gwarantuje pewny chwyt i zapewnia pełną kontrolę urządzenia nawet podczas pracy w rękawicach ogrodowych.

OPC1800 Ryobi

Gdzie zatem tkwi fenomen tego urządzenia? Na końcu! Odpowiedź może wydać się nieco banalna, ale właśnie na samym dole teleskopowego drążka znajduje się mechanizm, do której przymocowywana jest część robocza - druciana szczotka do czyszczenia fug lub moduł z obrotową szczotką do tarasów. Akcesoria są łatwe w demontażu, co pozwala na ich beznarzędziową zamianę, gdy jest taka potrzeba.

OPC1800 Ryobi

Ponadto, każda z końcówek roboczych podczas pracy opiera się bezpośrednio na czyszczonej powierzchni i nie ma konieczności trzymania urządzenia w powietrzu, dzięki czemu masa urządzenia (4kg) jest praktycznie nieodczuwalna. 

Sposób na czyste fugi

Urządzenie Ryobi RY18PCA wyposażone w końcówkę do czyszczenia fug pozwala skutecznie pozbyć się mchu, trawy, a także chwastów wyrastających pomiędzy płytami chodnikowymi lub kostką brukową. Wprawiona w ruch obrotowy szczotka ze sztywnym miedzianym włosiem skutecznie usuwa napotkaną na swej drodze roślinność, a dzięki szerokości ok. 10mm bezproblemowo dotrze w każdą mniejszą szczelinę.

RAC814 Ryobi OPC1800 OPC1815

OPC1800 Ryobi

Szczotka do czyszczenia płaskich powierzchni

Za pomocą specjalnego modułu mocującego możemy zamontować szczotkę obrotową do urządzenia Ryobi. Urządzenie do czyszczenia tarasów Ryobi RY18PCB nie tylko doskonale się sprawdza podczas szorowania drewnianych tarasów, kompozytowych lub z tworzyw sztucznych, ale również podczas czyszczenia betonowych podjazdów, posadzek i chodników. Wprawiona w ruch obrotowy, świetnie radzi sobie z usuwaniem różnego rodzaju zabrudzeń i porostów znajdujących się na czyszczonych powierzchniach. 

RAC815 Ryobi RAC815 OPC1800 OPC1815

OPC1815 Ryobi

Krótka charakterystyka

  • Praktyczne urządzenie bezprzewodowe do wygodnego czyszczenia tarasów i fug w kostkach brukowych
  • Teleskopowy drążek pozwala dostosować urządzenie do wzrostu użytkownika
  • Regulowana rękojeść dodatkowa zwiększa komfort długotrwałej pracy
  • Beznarzędziowa wymiana akcesoriów pozwala na szybką zamianę osprzętu czyszczącego
  • Miękka powłoka antypoślizgowa rękojeści ułatwia chwyt i daje większą kontrolę nad urządzeniem, nawet podczas pracy w rękawicach
  • Część systemu akumulatorowego Ryobi ONE+

OPC1815 Ryobi

Dowiedz się więcej o systemie akumulatorowym Ryobi ONE+

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane