Wózki, bębny, nosidła - wszystko, co potrzebne do łatwego rozwijania węża ogrodowego

Praca w ogrodzie powinna być czystą przyjemnością. Jednak wszyscy dobrze wiemy, jak kłopotliwe bywa podlewanie ogrodu za pomocą długiego węża. Musimy uważać na rośliny, skręcanie, załamania utrudniające przepływ wody, itp. Są jednak rozwiązania, ułatwiające podlewanie i gwarantujące absolutny komfort – bębny, wózki, nosidła. Dzięki temu węże nie tylko nie załamują się i nie skręcają, ale też łatwo rozwijają się i zwijają w regularne kręgi.

Ranking siewników i rozsiewaczy do ogrodu

Wiosenne prace w ogrodzie można ułatwić sobie ręcznym siewnikiem. To idealne narzędzie, ułatwiające równomierny wysiew trawy, nasion i nawozów. Można nim dozować wapno albo rozrzucić w ogrodzie dodatkową warstwę piasku. Jeśli masz problem z wyborem idealnego siewnika - skorzystaj z naszego rankingu rozsiewaczy.

Jaka podkaszarka elektryczna? Ranking podkaszarek do ogrodu

Szukasz podkaszarki elektrycznej do pielęgnacji niewielkich ogrodów? Przygotowaliśmy ranking podkaszarek elektrycznych o mocy ok. 400W dedykowanych do małych i średnich ogrodów. W przypadku większych areałów lepszym rozwiązaniem będzie kosa spalinowa.

Glebogryzarka czy wertykulator?

Często mamy dylemat: czy do prac ogrodniczych przyda nam się sama glebogryzarka, czy warto również zainwestować w wertykulator? A może po prostu szukamy narzędzia, które pozwoli nam zapomnieć o żmudnej pracy w ogrodzie z łopatą i grabiami? Sprawdźmy zatem, co może nam pomóc oraz jak wybrać to najodpowiedniejsze narzędzie.

Zakładamy trawnik - kiedy? gdzie? i jaki rodzaj?

Piękny trawnik to marzenie każdego właściciela posesji. Zielona, zadbana murawa robi duże wrażenie na wszystkich. Dlatego bardzo ważne jest, by zakładać trawnik w najbardziej odpowiednim terminie. Istotny jest także wybór odpowiedniego rodzaju trawy w zależności od wymagań miejsca wysiewu (rodzaj gleby, nasłonecznienie) i przeznaczenia.

Jak przygotować trawnik do zimy?

Na wiosnę chcesz się cieszyć pięknym trawnikiem? Już teraz musisz o to zadbać. Twój trawnik przetrwał zimę w dobrej kondycji, jeśli jesienią poświęcisz mu czas i wykonasz kilka zabiegów pielęgnacyjnych.

Hydroponika, czyli nowoczesna uprawa roślin

Czym jest hydroponika? Brzmi groźnie? Ależ skąd! Hydroponika to nowoczesna metoda uprawy kwiatów. Każde dziecko wie, że roślinom potrzeba do życia światła, powietrza, wody i soli mineralnych… ziemi? Otóż nie.

Opryskiwacze ogrodowe - który będzie najlepiej z Tobą współpracował?

Opryskiwacze ogrodowe zapewniają wygodne i sprawne dostarczanie Twoim roślinom niezbędnych środków: owado- i grzybobójczych, nawozu czy po prostu – wody. Przydadzą się więc każdemu – zarówno właścicielowi dużego zieleńca, jak i posiadaczowi kwiatów doniczkowych

Okrywanie roślin na zimę - jak i kiedy się do tego zabrać?

Podczas srogiej zimy, wysokich śniegów i dokuczliwych mrozów najchętniej nie wychodzimy z domu. Gdy zaistnieje jednak taka konieczność - szczelnie opatulamy się kurtkami, szalami. W te nieprzyjazne dni nie zapominajmy o naszych roślinach - je także należy okryć przed chłodem

Żywopłot jako naturalne ogrodzenie

Zamiast tradycyjnego płotu czy ogrodzenia z siatki, możemy zastosować “żywe” ogrodzenia z roślin. Wprowadzą one naturalny element dekoracyjny, jednocześnie zwiększając ilość zieleni i definiując granice naszego ogrodu.
Strona 1 z 1