Ukośnica DeWALT DWS780 - poznaj możliwości tej pilarki

kategoria: Pod lupą Komentarze Data publikacji: 2013-05-27

autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Piła ukosowa DWS780 DeWALT to kompaktowe urządzenie, które dokona sprawnej i precyzyjnej obróbki materiału w szerokim zakresie cięcia

Kup w Narzedzia.pl
Ukośnica DeWalt DWS780
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
4 251,49 zł

DWS780 - dokładność to podstawa

Ukośnica DWS780 gwarantuje swojemu użytkownikowi przede wszystkim dokładność wykonanej pracy. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu kilku praktycznych rozwiązań. Jednym z nich jest liniowy system prowadnic, wyróżniający się dużą precyzyjnością i zapewniający optymalne rezultaty cięcia. Warto dodać, że piła zapewnia powtarzalną jakość cięć, można więc je powtarzać do tego samego kąta, bez potrzeby kalibracji. 

 

 

Natomiast ogranicznik głębokości cięcia pozwala na właściwe ustawienie głębokości rowków i wcięć. Parametry pracy właściwe do konkretnego działania pomoże także wybrać mechanizm ustawiania ukosu. Co więcej, zrobi to bardzo sprawnie. Mechanizm regulacji kąta w ukośnicy DWS780 jest krzywkowy i gwarantuje sprawną zmianę ustawień pomiędzy 0-60º w lewo i 0-50º w prawo. Warto dodać, że mechanizm zmieniania kąta usytuowano tak, by czynność ta przebiegała wygodnie.

 

 

Nie bez znaczenia podczas wykonywania prac za pomocą pilarki ukosowej jest odpowiednia widoczność linii cięcia. DWS780 wyposażono w unikalny system wskazywania linii cięcia nzwany XPS. Unikalność ta polega na umieszczeniu wskaźnika XPS nad tarczą tnącą. Dzięki temu światło LED oświetlające tarczę wskazuje jej cień, a tym samym - dokładną linię cięcia. Co ważne, przy tym rodzaju oświetlenia nie jest potrzebna kalibracja w przypadku zmiany tarczy bądź miejsca działania. Natomiast laser, by precyzyjnie wskazał linię cięcia, musi być ustawiany za każdym razem.

 

 

Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania pilarki

Konstruktorzy DWS780 pomyśleli o tym, by użytkowanie narzędzia było dla jego operatora nie tylko efektywne, ale i komfortowe. Dlatego ukośnica umożliwia łatwe ustawienie standardowych kątów cięcia za pomocą nacięć blokujących na podziałce. Natomiast blokada dba o zachowane stałego kąta pracy, a łożyskowane prowadnice zapewniają łatwy przesuw. Warto dodać, że użytkownik pilarki ukosowej może wymienić wszystkie skale, jeśli dojdzie do ich wytarcia. Wymiana ta nie należy do skomplikowanych - odkręcamy starą i montujemy nową skalę.

 

 

Dodajmy, że użytkowanie DWS780 można sobie ułatwić poprzez zamontowanie jej na uniwersalnym stole DeWALT DE7023. Wykonano go z aluminium, więc wyróżnia się dużą wytrzymałością. Stół jest kompatyblny ze wszystkimi pilarkami ukosowymi, nie tylko marki DeWALT. Jego nośność wynosi do 227 kg, a wysięgnik 1,7 m zapewnia wydłużenie stołu do 3,83 m. Dzięki temu możliwa staje się obróbka również długich elementów. 

 

Nie dziwi więc szeroki zakres cięcia ukośnicy - zarówno małych profili, jak i tych o wymiarach 110x303 mm. Sprzęt zapewnia efektywne usuwanie materiału z pola działania - nawet do 75 %. Narzędzie jest kompaktowe i lekkie, dzięki czemu nie stanowi problemu jego przenoszenie czy transport. Działania operatora pilarki ukosowej ułatwia elektroniczne sterowanie prędkością, co pozwala na dostosowanie cięcia do właściwości konkretnego materiału. Warto pamiętać, że materiały nieżelazne należy unieruchomić przy pomocy zacisków.

 

 

Dane techniczne i wyposażenie

Moc pobierana DWS780 wynosi 1675 W, natomiast moc użyteczna - 960 W. Prędkość obrotowa narzędzia to 1900-3800 obr./min. Średnica piły równa jest 305 mm, a średnica otworu piły - 30 mm. Maksymalny ukos w prawo/lewo - 60/50º. Maksymalna głębokość cięcia ukośnicy to 170 mm. Jej długość wynosi 770 mm, głębokość - 470 mm, a wysokość - 396 mm. Urządzenie waży 24,8 kg. Warto wspomnieć o wyposażeniu standardowym narzędzia, w którym znalazła się tarcza pilarska z 60 zębami, klucz do montażu tarczy, zacisk materiału i worek na pył.

Przeczytaj też:
Jaka ukośnica? Ranking pił ukosowych Jaka ukośnica? Ranking pił ukosowych

Wzięliśmy pod lupę ukośnice należące do tej samej klasy o porównywalnych parametrach. Wybrano piły stołowe z zasilaniem...

Czytaj cały artykuł
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl: DeWalt
Komentarze
Damian 2022-05-27

64 cm trzeba zostawić licząc od przykładnicy (oparcie materiału) piły do ściany. Pomiar z podłączonym kolankiem odciągu.

Darek 2022-05-09

Witam. Ile miejsca trzeba zostawić od ściany żeby można ją maxymalnie cofnąć ?

Dodaj komentarz
* Pola wymagane