Profesjonalna piła ukosowa przeznaczona do cięcia pod kątem. Adresowana do branży stolarskiej i budowlanej. Znajdzie zastosowanie, jeśli chodzi o budowę domów z drewna, altan, cięcie koron i przygotowywanie krokwi. Idealna dla cieśli. Piła ukośnica z tarczą o średnicy 305mm to propozycja dla fachowców montujących wszelkiego rodzaju stolarkę drewnianą, którzy potrzebują narzędzia do szybkiego i precyzyjnego przycinania mocowanych elementów. Ukośnica Bosch umożliwia cięcie elementów o praktycznie o nieograniczonych długościach i szerokościach.

Kup w Narzedzia.pl
Ukośnica Bosch GCM 12 GDL
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
3 418,99

W czasie testów ukośnicy Bosch GCM 12 GDL sprawdziliśmy jakość i dokładność cięcia materiałów drewnianych o różnych wymianach i w różnych pozycjach kątowych, a także łatwość obsługi piły i komfort pracy. Uzyskane przez nas wyniki potwierdzają, że pilarka ukosowa tnie drewniane elementy o dużych rozmiarach niezwykle czystko z zachowaniem precyzji. Nie szarpie materiału, wykonując bardzo dobre cięcie pod względem jakościowym.  Pod względem efektów pracy i łatwości obsługi,  ukośnica zadowoli nawet najbardziej wymagających fachowców.

Przeczytaj też: Jaką ukośnicę wybrać?


Ogólne wrażenie

Wśród atutów możemy również wymienić cichą pracę. W porównaniu do modeli konkurencyjnych, ukośnica Bosch tnie bez większego hałasu, pracuje równo, skutecznie i bez szarpnięć zagłębia się w materiał.

Na plus - komfort pracy

Zaletą, która wyróżnia ukośnice Bosch GCM 12 GDL spośród innych modeli jest mocne i solidne ramie, na którym umieszczony jest mechanizm cięcia. Piła posiada jedno wieloprzegubowe ramię, co poprawia płynność zagłębiania i prowadzenia ostrza piły. Nad ruchem korpusu operator ma większą kontrolę, przez co podnosi się jakość wykonywanych cięć. Uchwyt główny w kształcie litery „D”, pokryty miękką okładziną, zapewnia pewny chwyt podczas cięcia najgrubszych elementów wymagających mocnego docisku. Zintegrowany w rękojeści przycisk "włącz/wyłącz" jest tak położony, że umożliwia pracę jedną ręką. Gdy przyciśniemy przycisk „włącz”, zostaje on zablokowany, przez co cięcie staje się bardziej wygodne. Ponadto, ustawianie kątów pionowych i poziomych reguluje się od czoła ukośnicy. W konkurencyjnych piłach regulacja ta wymaga od użytkownika przejścia „na tył” narzędzia, w szczególności gdy zmieniamy kąt pionowy.

Szerokie możliwości cięcia

Inżynierowie z Bosch, konstruując piłę ukosowową pomyśleli o komforcie pracy. Wystarczy spojrzeć chociażby na stół roboczy, który jest solidny i pozwala na swobodną obróbkę przedmiotów o dosyć dużych gabarytach. Podstawa robocza ukośnicy Bosch GCM 12 GDL wyposażona jest w elementy ułatwiające cięcie. Jest to m.in. para przedłużek wysuwanych ze stołu, które pozwalają ciąć długie elementy (poszerza się podstawę o ponad metr). Ponadto, gdy się przyjrzymy ukośnicy z pewnością zauważymy, że wszystkie elementy regulacyjne wykonane są z czerwonego plastiku. Pokrętła, dźwignie, włączniki – rzucają się od razu w oczy i łatwo do nich „trafić”. Pilarka ukosowa Bosch została wyposażona w komplet akcesoriów niezbędnych do pracy. Możemy zaczynać działać zaraz po wyjęciu z kartonu.

Sprawdź: Jaka ukośnica? - Ranking pił ukosowych

 

Mały minus

Nic nie jest idealne, także piła ukosowa Bosch. Oprócz wymienionych atutów ukośnica posiada również pewne wady. Położenie tarczy tnącej, jej pochylenie, zmienia się za pomocą specjalnego przełącznika, który może utrudnić pracę. Niestety jest mało mobilna – w porównaniu do konkurencyjnych modeli okazała się dosyć ciężka, co znacznie utrudnia transport i może stanowić problem podczas przenoszone z miejsca na miejsca. Teoretycznie została wyposażone w specjalny uchwyt transportowy, ale to nie rozwiązuje problemu.

Podsumowując

Reasumując, testowana ukośnica Bosch reprezentuje bardzo wysoki poziom wykonania i – naszym zdaniem – spełni wygórowane wymagania profesjonalistów z branży stolarskiej i budowlanej.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane