autor: Redakcja www.narzedzia.pl

W dniach 9-12 marca TOYA SA – producent i dystrybutor szerokiej gamy narzędzi i elektronarzędzi na rynku polskim i europejskim – weźmie udział w prestiżowych targach organizowanych w Kolonii. Spółka zaprezentuje artykuły swoich wiodących marek, w tym: YATO; POWER UP; VOREL i FLO.

Kup w Narzedzia.pl
Klucz udarowy pneumatyczny Yato YT-0953
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
579

Na tegorocznych targach TOYA SA pokaże nowe produkty marki YATO z grupy serwisu motoryzacyjnego oraz nową linię elektronarzędzi w ramach marki POWER UP.

International Hardware Fair / Practical World to największe międzynarodowe targi przemysłowe. Podczas imprezy, przedstawiciele branży narzędzi i wyrobów metalowych oraz sektora DIY (ang. do it yourself – zrób to sam) będą mieli okazję zaprezentować swoje najnowsze produkty oraz innowacyjne rozwiązania. Targi organizowane są co dwa lata. W 2006 roku w targach wzięło udział 3.491 wystawców z 56 krajów oraz 74.890 zwiedzających ze 143 państw.

„Targi w Kolonii traktujemy jako jedno z kluczowych narzędzi wspierających eksport TOYA SA, dlatego bierzemy w nich udział już po raz czwarty. Istotną cechą targów jest ich ogromna skala i międzynarodowy charakter; oprócz wystawców z regionu europejskiego, przyjeżdżają tu także przedsiębiorcy z najszybciej rozwijających się rynków azjatyckich, zwłaszcza z Chin i Tajwanu. To pokazuje wagę tego spotkania i czyni je najważniejszym branżowym wydarzeniem targowym w Europie” – powiedział Grzegorz Pinkosz, wiceprezes zarządu TOYA SA.

Od wielu lat TOYA SA realizuje ekspansję na rynki międzynarodowe. Skupia się przede wszystkim na rynkach Europy Środkowej, Południowej i Wschodniej (Rosja, Rumunia, Ukraina, Litwa, Węgry, Czechy, Niemcy, Białoruś, Bałkany i Słowacja). Ponadto, w Rumunii została uruchomiona spółka zależna - TOYA Romania. Ze względu na pozytywne wyniki osiągane w Rumunii, TOYA planuje utworzenie kolejnych spółek zależnych w innych krajach.

TOYA SA to czołowy producent i dystrybutor szerokiej gamy narzędzi i elektronarzędzi na rynku polskim i europejskim. Posiada dwa centra logistyczne w Polsce (Wrocław, Nadarzyn) oraz centrum w Rumunii (Bukareszt). TOYA dystrybuuje 4,5 tys. produktów pod markami własnymi i zewnętrznymi na rynku polskim i europejskim. Firma systematycznie zwiększa sprzedaż eksportową, która w 2007 roku wyniosła 65,4 mln zł i stanowiła 32% przychodów.

W skład TOYA SA wchodzi ponadto TOYA Golf & Country Club, która realizuje projekty związane z budową i sprzedażą rezydencji zlokalizowanych przy polach golfowych.

Od 19 lat TOYA dynamicznie prowadzi działania umacniające pozycję na polskim rynku. Obecnie zajmuje drugą pozycję w zakresie dystrybucji narzędzi i elektronarzędzi. Spółka zaopatruje krajowe hurtownie, sieci hipermarketów oraz sklepy patronackie. Działa w oparciu o współpracę z partnerami handlowymi, którzy w Polsce mają status dystrybutorów.

TOYA oferuje produkty pod markami: YATO (narzędzia do użytku profesjonalistów), VOREL (narzędzia ręczne warsztatowe i budowlane), POWER UP i STHOR (elektronarzędzia), FLO (narzędzia ogrodowe) oraz FALA (wyposażenia łazienek). Spółka jest także dystrybutorem generalnym produktów pod markami: GAV i ARTU.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane