26 czerwca we wrocławskim Muzeum Narodowym po raz 20. rozdano Dolnośląskie Certyfikaty Gospodarcze. Wśród firm, które je otrzymały, pierwszy raz znalazła się TIM SA.

Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy (DCG) to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wyróżnień dla przedsiębiorców z południowo-zachodniej Polski. Jest swoistym regionalnym certyfikatem wiarygodności i jakości gospodarczej przyznawanym firmom i produktom.
Przedsiębiorcy ubiegający się o Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy muszą m.in. odznaczać się pozytywnymi wynikami finansowymi, wysoką pozycją na rynku i innowacyjnością, a także regulować w terminie zobowiązania (w tym podatkowe), inwestować w rozwój swój i swoich pracowników. Niezbędnym warunkiem jest także, by siedziba kandydata do DCG znajdowała się na Dolnym Śląsku, a znacząca część jego pracowników była zameldowana w tym regionie.
W czasie dotychczasowych dziewiętnastu edycji DCG przyznano 492 certyfikaty 210 firmom. Podczas wtorkowej uroczystości wyróżnienia otrzymało 32 przedsiębiorców. 12 z nich zostało wyróżnionych po raz pierwszy – oprócz TIM SA były to m.in. KGHM Polska Miedź i Sitech.
- Uznaliśmy, że zbliżająca się 25. rocznica powstania TIM-u to dobry moment, by postarać się o dwudziesty, jubileuszowy Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy. TIM powstał w stolicy Dolnego Śląska, tu znajduje się nasza główna siedziba i Centrum Logistyczne. Choć działamy na skalę ogólnopolską, to spośród trzydziestu naszych oddziałów aż sześć znajduje się w województwie dolnośląskim – mówi Maciej Posadzy, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor ds. Operacyjnych TIM SA, który podczas uroczystej gali we wrocławskim Muzeum Narodowym odebrał Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy dla TIM SA.

Idea Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego zrodziła się w 1999 roku podczas Dolnośląskiego Forum Politycznego i Gospodarczego w Krzyżowej. Organizatorami programu są Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląska Fundacja Rozwoju Regionalnego. Kapitule, która przyznaje nagrody, przewodniczy Rafał Jurkowlaniec, marszałek województwa dolnośląskiego. Członkami kapituły są m.in. przedstawiciele zarządu województwa dolnośląskiego, organizacji przedsiębiorców, uczelni wyższych oraz przedsiębiorcy. (joter)

Dodaj komentarz
* Pola wymagane