26 czerwca we wrocławskim Muzeum Narodowym po raz 20. rozdano Dolnośląskie Certyfikaty Gospodarcze. Wśród firm, które je otrzymały, pierwszy raz znalazła się TIM SA.

Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy (DCG) to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wyróżnień dla przedsiębiorców z południowo-zachodniej Polski. Jest swoistym regionalnym certyfikatem wiarygodności i jakości gospodarczej przyznawanym firmom i produktom.
Przedsiębiorcy ubiegający się o Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy muszą m.in. odznaczać się pozytywnymi wynikami finansowymi, wysoką pozycją na rynku i innowacyjnością, a także regulować w terminie zobowiązania (w tym podatkowe), inwestować w rozwój swój i swoich pracowników. Niezbędnym warunkiem jest także, by siedziba kandydata do DCG znajdowała się na Dolnym Śląsku, a znacząca część jego pracowników była zameldowana w tym regionie.
W czasie dotychczasowych dziewiętnastu edycji DCG przyznano 492 certyfikaty 210 firmom. Podczas wtorkowej uroczystości wyróżnienia otrzymało 32 przedsiębiorców. 12 z nich zostało wyróżnionych po raz pierwszy – oprócz TIM SA były to m.in. KGHM Polska Miedź i Sitech.
- Uznaliśmy, że zbliżająca się 25. rocznica powstania TIM-u to dobry moment, by postarać się o dwudziesty, jubileuszowy Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy. TIM powstał w stolicy Dolnego Śląska, tu znajduje się nasza główna siedziba i Centrum Logistyczne. Choć działamy na skalę ogólnopolską, to spośród trzydziestu naszych oddziałów aż sześć znajduje się w województwie dolnośląskim – mówi Maciej Posadzy, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor ds. Operacyjnych TIM SA, który podczas uroczystej gali we wrocławskim Muzeum Narodowym odebrał Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy dla TIM SA.

Idea Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego zrodziła się w 1999 roku podczas Dolnośląskiego Forum Politycznego i Gospodarczego w Krzyżowej. Organizatorami programu są Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląska Fundacja Rozwoju Regionalnego. Kapitule, która przyznaje nagrody, przewodniczy Rafał Jurkowlaniec, marszałek województwa dolnośląskiego. Członkami kapituły są m.in. przedstawiciele zarządu województwa dolnośląskiego, organizacji przedsiębiorców, uczelni wyższych oraz przedsiębiorcy. (joter)

* Pola wymagane
Dodaj komentarz