Coraz cieplejsze i dłuższe dni powodują, iż z chęcią przystępujemy do pierwszych prac w przydomowym ogrodzie czy na działce. Pierwsze wiosenne porządki powinniśmy zacząć od sprawdzenia kondycji roślin i ogólnego stanu ogrodu oraz przeglądu narzędzi ogrodniczych.

Widły ogrodnicze tłoczone hartowane DY EURO Fot. RomanikJedną z głównych kwestii po zimie jest sprawdzenie w jakim stanie są nasze Narzędzia ogrodowe Jeśli są zniszczone, pordzewiałe lub zagrzybione warto pomyśleć o ich naprawie lub zakupie nowego sprzętu. Przy tej okazji należy także zrobić przegląd posiadanych narzędzi elektrycznych i ewentualnie oddać je do przeglądu i konserwacji przed nowym sezonem.
Właściciel ogrodu, czy to małego ogrodu przydomowego, czy też ogródka działkowego powinien posiadać w kilka niezbędnych narzędzi. Będą to między innymi grabie, łopaty czy też widły.
Pierwszym naszym zadaniem będzie dokładne wygrabienie starych liści i innych pozostałości po zimie. Warto zatem zaopatrzyć się w solidne, lekkie, mocne i wygodne grabie, które będą dobrze leżały w dłoniach o ergonomicznym kształcie trzonka. Takie z pewnością są Grabie hartowane 14 zębne z trzonem metalowym  są odpowiednio dopasowane do  dłoni, a przy tym ważną niewiele, gwarantują wygodną i pewną pracę.  Gdy skończymy grabienie ogrodu, należy za pomocą wideł przenieść zebrane liście na kompostownik, bądź wyrzucić do śmietnika. Widły w ogrodzie przydają się bardzo często. Do przenoszenia liści, bądź do rozdrabniania kopanej ziemi. W tym przypadku, także należy pomyśleć o wygodnym sprzęcie, który nie będzie powodował odcisków na dłoniach po długiej pracy, np. Widły ogrodnicze tłoczone hartowane DY EURO


Ostatnimi z podstawowych narzędzi ręcznych są szpadle. Taki sprzęt jak szpadle, wykorzystujemy do najcięższych prac, czyli kopania ogródka, sadzenia kwiatów, krzewów czy drzew. Bardzo ważne jest, aby nasz szpadel miał mocną głowicę, najlepiej wykonaną z hartowanej stali, to pozwoli nam na bezpieczne używanie tego sprzętu i gwarancję dobrze wykonanej pracy. Taki sprzęt musi być pewny i niezawodny, dający gwarancję że nie złamie się na jeszcze twardej i bardzo zwartej ziemi. Równie istotnym elementem szpadla jest trzonek, który najlepiej gdy będzie wykonany z metalu i będzie miał prawidłowo wyprofilowany uchwyt. Dobrym przykładem jest Szpadel MERCEDES prosty z uchwytem DY MET 
Z takimi narzędziami możemy już zaczynać naszą pracę w ogrodzie, która dzięki dobrze dobranemu sprzętowi będzie przyjemnością i przyniesie oczekiwane korzyści..

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane