autor: Redakcja

Targi SECUREX 2004 Międzynarodowa Wystawa Zabezpieczeń 20-23 stycznia Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają wszystkich zainteresowanych tematyką zabezpieczeń na cztery gorące dni w środku stycznia 2004 roku, w czasie których odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Zabezpieczeń SECUREX. Są to najbardziej znane targi w Polsce poświęcone problematyce ochrony osób oraz zabezpieczenia mienia przed przestępstwami lub skutkami wydarzeń losowych.

Rosnące zainteresowanie klientów branży budowlanej problematyką zabezpieczeń znalazło wyraz w programie wystawienniczym Międzynarodowych Targów Poznańskich. Już po raz kolejny bowiem SECUREX odbędzie się razem z targami BUDMA, podkreślając tym samym, że profesjonalne zabezpieczanie mienia i osób rozpoczyna się od etapu projektowania budynku.
Wszystkich zainteresowanych koncepcją "Bezpiecznego budynku" zapraszamy 21 stycznia br. na seminarium "Projektowanie bezpiecznych przestrzeni" zorganizowane przez Polską Izbę Systemów Alarmowych, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Koncepcja projektowania bezpiecznych przestrzeni, czyli Crime Prevention Through Environmental Design (CPTED), koncentruje uwagę na właściwych rozwiązaniach architektonicznych, które w połączeniu z odpowiednimi systemami zabezpieczeń są w stanie skutecznie minimalizować niepożądane zjawiska. Właściwe, "bezpieczne" zaprojektowanie obiektu przyczynia się do zmniejszenia ryzyka popełnienia przestępstwa. Budynki oraz osiedla zaprojektowane zgodnie z założeniami CPTED uzyskują w wielu krajach najwyższą wartość rynkową.
W trakcie seminarium zostaną omówione następujące zagadnienia: teoretyczne założenia projektowania bezpiecznych przestrzeni, kto może uczestniczyć w tworzeniu bezpiecznych przestrzeni i dlaczego, doświadczenia zagraniczne i krajowe, rewitalizacja przestrzeni fizycznej (opis eksperymentu), wykorzystanie nowoczesnych systemów poprawiających bezpieczeństwo obiektu.
Ważnym wydarzeniem uświetniającym pierwszy dzień targów będzie również wręczenie nagród w konkursie "POLSKI MISTRZ TECHNIKI ALARMOWEJ 2004" zorganizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Producentów, Projektantów i Instalatorów Systemów Alarmowych "POLALARM" (pawilon 14B sala A, o godz. 11.00).
W roku 2004 przypada już IX edycja tego konkursu, którego głównym celem jest popularyzowanie postępu technicznego, promowanie nowoczesnej myśli technicznej i znaczenia postępu naukowo-technicznego w dziedzinie ochrony.
Po ogłoszeniu wyników urządzenia i systemy nagrodzone w konkursie "POLSKI MISTRZ TECHNIKI ALARMOWEJ" będą wyeksponowane na stoisku Stowarzyszenia przez cały czas trwania targów.
Drugiego i trzeciego dnia targów odbędzie się seminarium zorganizowane przez VCS Polska Sp. z o.o., zatytułowane "Systemy nadzoru oparte na transmisji sygnału wideo poprzez sieci IP". W oparciu o własne doświadczenia oraz wiedzę na temat kierunków rozwoju nowoczesnych systemów nadzoru VCS Polska Sp. z o.o. zaprezentuje w czasie seminarium swoją wizję systemów nadzoru w oparciu o rozwiązania firm partnerskich: Dallmeier Ecectronic, PELCO, NKF Electronics.
W dniach 21-22 stycznia odbędzie się też inna dwudniowa konferencja pod tytułem: "Urządzenia i sposoby zabezpieczenia mienia. Miejsce i rola prywatnych firm ochrony w systemie bezpieczeństwa państwa". Jest to konferencja o dużym znaczeniu dla SECUREXU - zapoczątkowała bowiem organizację tych targów i towarzyszy im do tej pory, nieprzerwanie od 14 lat. Organizatorami konferencji są: Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy PEWB Metalplast z Poznania, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych Sekcja Metalplast z Poznania, MTP, a od tegorocznej edycji współorganizatorem konferencji jest również firma KONSALNET S.A. z Warszawy.
Konferencja jest poświęcona szeroko rozumianemu bezpieczeństwu, ochronie osób i zabezpieczeniu mienia oraz działalności firm ochrony w Polsce. Problemy związane z miejscem i rolą firm ochrony w systemie bezpieczeństwa państwa przedstawi w formie dyskusji spółka KONSALNET S.A., która w bieżącym roku obchodzi 10-lecie swojej działalności.
Konferencja jest organizowana dla przedstawicieli produkcji, handlu i usług, uczelni, instytutów, biur projektowych, ośrodków badawczo-rozwojowych, zakładów ubezpieczeń, policji, wojska, straży pożarnej, firm ochrony, samorządów terytorialnych i administracji, spółdzielczości mieszkaniowej, muzeów, obiektów sakralnych, domów handlowych, magazynów, zakładów usługowych i innych zainteresowanych instytucji.
Więcej informacji securex.mtp.pl
Dodaj komentarz
* Pola wymagane