Szklarnie, tunele i osłony ogrodowe są budowane w celu przyśpieszenia okresu wegetacyjnego i szybszego zbioru warzyw, a także dla skuteczniejszej uprawy warzyw ciepłolubnych takich jak papryka, pomidory. Szklarnie o dużych rozmiarach służą jako obiekt do siewu wielu rodzajów roślin, w tym gatunków ozdobnych. Natomiast mała szklarnia balkonowa może posłużyć do amatorskiej uprawy storczyków. Możliwości jest tyle, ile pomysłów.

Szklarnie ogrodowe Hecht do zastosowań przydomowych bądź w ogródkach działkowych pozwalają wytworzyć właściwy mikroklimat sprzyjający uprawie roślin. Wszystko dzięki maksymalnemu wykorzystaniu światła i ciepła, które pochodzącą z promieniowania słonecznego. Chroni to rośliny przed spadkami temperatury i przedłuża okres ich wegetacji. Szklarnie ogrodowe są idealne do uprawy warzyw – pomidory, sałata, ogórek, papryka, a także roślin ozdobnych i przygotowywania rozsady.

Szklarnie ogrodowe to nowoczesne, stabilne i trwałe konstrukcje, łatwe w transporcie i montażu. Składają się ze szkieletu aluminiowego o różnej grubości i poszycia wykonanego z wzmocnionych płyt komorowych z poliwęglanu. Jest to nowoczesne tworzywo sztuczne ze specjalną powłoką zapewniające ochronę przed promieniami UV i trudnymi warunkami atmosferycznymi, np. gradobicie. Komorowa konstrukcja płyty zwiększa jej izolacyjność, a specjalne uchylne okna zapewniają wentylację. Ponadto aluminiowa konstrukcja szklarni ułatwia konserwację. Dzięki temu szklarnia ogrodowa spełni swoje zadanie przez wiele sezonów. Szklarnie Hecht przeznaczone są do montażu na cokole betonowym lub bezpośrednio na gruncie stosując stalową podstawę, która jest w zestawie.

Dzięki ocynkowanym profilom stalowym szklarnie są bardzo stabilne i odporne na działania warunków atmosferycznym. Szklarnie poliwęglanowe są nieporównywalnie lżejsze od szklarni wykonanych ze szkła z racji znacznej różnicy wagowej pomiędzy materiałami. Szklarnie ogrodowe wykonane z poliwęglanu mają tą zaletę, że są praktycznie nietłukące.

Zaletą szklarni ogrodowych jest to znaczne przyśpieszenie plonów, ochrona roślin przed wiatrem lub deszczem oraz stosunkowo niski koszt budowy.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • Patrycja 2014-07-30

    Polecić wam mogę tunel foliowy. Dużym plusem tunelu jest cena. Zastosowanie jest takie samo jak w szklarni.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane