Niemal każda marka elektronarzędzi dostępna na rynku posiada w swojej ofercie narzędzia wielofunkcyjne. Większość z nich dysponuje własnymi patentami mocowania osprzętu, często niekompatybilnymi lub częściowo kompatybilnymi z istniejącymi akcesoriami innych marek, co może powodować problem z doborem właściwego osprzętu. System Starlock powstał przy współpracy firmy Bosch oraz Fein i jest to ulepszony oraz znormalizowany system mocowania akcesoriów do wielu narzędzi różnych marek.

Kup w Narzedzia.pl
53,49
Narzędzie wielofunkcyjne Bosch GOP 18V-28
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
929
Uniwersalne narzędzie HCS do cięcia fug AIZ 28 SC Bosch
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
42,75
590,99
170,99
Narzędzie wielofunkcyjne Bosch GOP 30-28
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
619,90

System Starlock

Głównym celem stworzenia nowego systemu było zaoferowanie jednego, wspólnego standardu, który poprzez szybszy postęp pracy i bardziej precyzyjne wyniki zapewni wyższą wydajność. System mocowania Starlock został specjalnie zaprojektowany przez inżynierów firmy Bosch i Fein do oscylacji osiowych. Efektem ich prac jest charakterystyczne 12-kątne, odpowiednio wyprofilowane gniazdo do mocowania osprzętu. Stąd też chwyt nie jest płaski jak w zwykłym osprzęcie, lecz ma specjalne, 12-kątne wybrzuszenie pasujące do mocowania Starlock. System mocowania Bosch Starlock zapewnia trójwymiarowe dopasowanie, zaprojektowane w celu zapewnienia całkowicie zintegrowanego systemu między narzędziem wielofunkcyjnym, a osprzętem. Dzięki takiemu połączeniu uzyskujemy najwyższy moment obrotowy, mniejszy poziom wibracji i możliwość zastosowania osprzętu do zadań o większej wydajności.

bosch starlock

Szybki montaż i demontaż

System mocowania Starlock ma kilka zalet, ale najbardziej oczywistą jest funkcja "zatrzaskiwania", dzięki której wymiana akcesoriów wielofunkcyjnych jest bardzo szybka i prosta. System mocowania Starlock blokuje osprzęt w wymiarze 3D, w przeciwieństwie do akcesoriów, które są po prostu wciskane pomiędzy podkładkę mocującą, a narzędzie.

bosch starlock

Akcesorium dosłownie zatrzaskuje się w narzędziu - wystarczy umieścić narzędzie nad akcesorium pod dowolnym kątem i docisnąć. System automatycznie chwyta ostrze Starlock i blokuje je w miejscu, co potwierdza charakterystyczny odgłos kliknięcia. Z kolei specjalna dźwignia pozwala szybko zwolnić akcesorium z uchwytu, bez konieczności chwytania go w rękę. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, gdy ostrze jest rozgrzane do wysokiej temperatury i istnieje ryzyko poparzenia.

bosch starlock

Starlock, StarlockPlus i StarlockMax

Istnieją trzy różne kategorie systemu mocowania Starlock: Starlock, StarlockPlus i StarlockMax. Każdy rodzaj dostosowany jest do mocy wyjściowej zgodnych urządzeń oscylacyjnych.

bosch starlock

Dzięki nowemu kodowaniu dostosowanemu do klas wydajności urządzeń, można zamocować wyłącznie akcesorium kompatybilne do wydajności maszyny. Chroni to przed przeciążeniem i zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa podczas pracy. Ostrza Starlock pasują do wszystkich narzędzi wielofunkcyjnych, dotyczy to Bosch, Fein, Makita, Metabo, Hitachi, Milwaukee, AEG, Einhell, Ryobi i Skil. W przypadku narzędzi DeWalt wymagane jest zastosowanie specjalnego adaptera.

bosch starlock

StarlockPlus i StarlockMax wymagają więcej energii i dlatego też są ograniczone do pracy z niektórymi narzędziami. I tak też StarlockPlus pasuje do wszystkich narzędzi marki Fein, nowych urządzeń Bosch oraz narzędzi Bosch z interfejsem OIS: GOP 300, GOP 250, GOP 18V, PMF 350 CES. Z kolei StarlockMax dedykowany jest do narzędzi Bosch StarlockMax i Fein StarlockMax. Wszystkie pozostałe marki zarówno w jednym i drugim przypadku wymagają zastosowania specjalnego adaptera.

bosch starlock

Jeszcze więcej możliwości z systemem Starlock

W chwili obecnej dostępnych jest ponad 60 różnego rodzaju narzędzi tnących i szlifujących przeznaczonych do najróżniejszych zastosowań i kilkanaście elektronarzędzi przewodowych i bezprzewodowych marki Bosch z uchwytem Starlock zarówno z niebieskiej serii dedykowanej profesjonalistom, jak i zielonej dla majsterkowiczów.

bosch starlock

Lista ta jednak cały czas się zwiększa, a co za tym idzie ilość zastosowań również. Narzędzia wielofunkcyjne z odpowiednim osprzętem pomogą Ci w realizacji najróżniejszych pomysłów, jakie Ci przyjdą do głowy. Od piłowania, przez szlifowanie, polerowanie, frezowanie, aż po cięcie i oczyszczanie powierzchni. Aby ułatwić dobór właściwego osprzętu do materiału, Bosch opracował specjalne kody kolorystyczne w miejscu mocowania, które odpowiadają ich przeznaczeniu.

bosch starlock

Główne zalety systemu Starlock:

  • 100% przeniesienia mocy
  • Szybka wymiana osprzętu za jednym kliknięciem.
  • Mocna blokada systemu umożliwia ustawienie ostrza pod dowolnym kątem w celu łatwego dostępu.
  • Kompatybilność z większością narzędzi wielofunkcyjnych dostępnych na rynku, dzięki ostrzom kompatybilnym wstecz. Uwaga! stare ostrza nie pasują do nowych urządzeń Starlock.
  • Kolorystyka osprzętu w miejscu mocowania odpowiada jego przeznaczeniu.
  • Szeroki wybór ostrzy do różnych zastosowań i materiałów.
  • Grawerowana laserowo specyfikacja.

bosch starlock

Dodaj komentarz
* Pola wymagane