Powoli czuć atmosferę Świąt. Z pewnością udzieli Ci się ten radosny nastrój wykonując świąteczne ozdoby. Nic jednak tak nie cieszy, jak wyjątkowe bożonarodzeniowe dekoracje wykonane własnoręcznie z najbliższymi. Wśród nich nie może zabraknąć symbolu Świąt - Bożonarodzeniowej Gwiazdki.

Kup w Narzedzia.pl
77
Pistolet do klejenia Bosch GluePen
dostawa
wysyłka
>12 dni
174,99

Przygotuj swoje wnętrze na Święta. Mamy dla Was ciekawe projekty. Zaczynamy od symbolu Świąt - gwiazdy. Okazuje się, że wykonanie ozdób świątecznych jest bardzo łatwe, dlatego można zaprosić do współpracy także najmłodszych. Wspólne przygotowywanie ozdób nie tylko pomaga rozwijać zdolności manualne i kreatywność, ale jest też świetną zabawą. 

Do wykonania 3 gwiazdek potrzebujemy:

  • 50 drewnianych spinaczy do wieszania bielizny
  • 6 metrów wstążki do zawieszenia gwiazdek (około 2 metry na gwiazdkę)
  • narzędzie do klejenia na gorąco, np. Bosch GluePen ok. 30 minut wolnego czasu
  • Dekoracje najwygodniej przygotowywać przy kuchennym stole lub biurku.

Krok pierwszy:

Najpierw należy usunąć sprężyny ze spinaczy. Następnie trzeba odwrócić połówki spinaczy bokami do siebie i ułożyć je w taki sposób, by utworzyły ramiona gwiazdy. Kształty gwiazd mogą być różne w zależności od tego, ile ramion z drewnianych połówek ułożymy.

Krok drugi:

Teraz czas na wstążkę, na której będzie można powiesić gwiazdkę w wybranym miejscu. Można też zastąpić ją sznurkiem pakowym drewniana gwiazdka z zawieszką wykonaną z jutowego sznurka z pewnością spodoba się miłośnikom surowych materiałów i minimalizmu we wnętrzach.

Krok trzeci:

Najpierw należy uciąć odcinek wstążki lub sznurka i złożyć go na pół, tworząc w ten sposób zawieszkę. Jej długość jest dowolna – może być krótsza, jeśli gwiazdka będzie zdobiła choinkę, lub dłuższa, jeśli ma przystrajać okno. Następnie oba końce wstążki lub sznurka trzeba włożyć między dwie połówki spinaczy i skleić je. Ważne, by zrobić to dokładnie. Pomocne w tym będzie narzędzie do klejenia na gorąco, np. Bosch GluePen, który jest bardzo precyzyjny, lekki i poręczny oraz trwale połączy wszystkie elementy gwiazdki.

Krok czwarty:

Ostatni etap to sklejanie pozostałych połówek spinaczy tak, aby stworzyły ramiona gwazdy.

Gotowe!

Gwiazdki można dodatkowo ozdobić, np. pomalować farbami w żywych barwach (pracę ułatwi pistolet do malowania Bosch), dodać im blasku przyklejając brokat i cekiny lub okleić dodatkowo kolorowymi naklejkami w różnych kształtach – tak jak tylko podpowiada nam wyobraźnia. Dzięki takim wyjątkowym dekoracjom z pewnością poczujemy magiczną atmosferę Świąt.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane