Wiosenne prace w ogrodzie - krótki poradnik

Wiosna to ważna pora roku dla ogrodu. Jeśli prawidłowo wykonamy najważniejsze prace, to nasz ogród będzie wizytówką domu przez cały rok. Mamy więc misję do wypełnienia i to nie byle jaką. Czeka nas bowiem odświeżanie trawnika, przycinanie gałęzi krzewów i drzew, opryskiwanie czy porządkowanie rabat. Przyjrzymy się tym pracom oraz narzędziom, które nam je ułatwią.

Jak ułatwić sobie pracę w ogrodzie, dzięki narzędziom Combisystem?

Kiedy zapytamy ludzi, co najbardziej kojarzy im się z wiosną, odpowiedzą, że zieleń, śpiew ptaków i piękne, kolorowe, urządzone z fantazją ogrody… Ale żeby te ogrody wyglądały tak „pięknie”, ktoś musi włożyć w to bardzo dużo pracy, zapału. Jednak co nam po zapale, jeżeli nie możemy dobrze zorganizować sobie pracy?

Narzędzia bateryjne Hitachi 36 V - w nocy naładujesz, w dzień - pracujesz

Marka Hitachi prezentuje nową serię narzędzi bateryjnych. Znajdziemy wśród nich bateryjną pilarkę łańcuchową, bateryjne nożyce do żywopłotu, bateryjne podkaszarki, dmuchawę bateryjną oraz baterię plecakową, baterię slajdową i ładowarkę

Nożyce Quantum Fiskars HS102, Makita UH6570,Bosch Isio, Gardena Comfort

Do pojedynczych krzewów sprawdzą się ręczne nożyce, np. model Quantum Fiskars HS102 lub takie z dwustronnym ostrzem. Mniejsze powierzchnie wypielęgnujemy przy pomocy akumulatorowych nożyc do traw i krzewów, takich jak Bosch Isio i Gardena Comfort. Działkowicze i ogrodnicy, którzy pracują na średniej wielkości powierzchniach, mogą śmiało sięgnąć po elektryczne nożyce, np. Makita UH6570. Duże powierzchnie, w tym wilgotne, obsłużą spalinowe nożyce do żywopłotów, które odznaczają się największą mocą. Przykładem mogą...

Piła łańcuchowa Itamati w Twoim ogrodzie

Czas na jesienne porządki w Twoim ogrodzie. Niezbędna może okazać się piła łańcuchowa.

Żywopłot jako naturalne ogrodzenie

Zamiast tradycyjnego płotu czy ogrodzenia z siatki, możemy zastosować “żywe” ogrodzenia z roślin. Wprowadzą one naturalny element dekoracyjny, jednocześnie zwiększając ilość zieleni i definiując granice naszego ogrodu.
Strona 1 z 1