Wiadomo, że każda drobna zmiana we wnętrzach potrafi zdziałać cuda. Jeżeli lubisz zmiany i szukasz pomysłu na szybką, noworoczną metamorfozę sypialni, w poniższej instrukcji podpowiadamy jak wykonać prostą i zarazem bardzo efektowną lampkę nocną w stylu rustykalnym.

Kup w Narzedzia.pl
Piła tarczowa Bosch PKS 18 LI
dostępne
8 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
400,99
Szlifierka delta Bosch PSM 18 LI
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
298,99
Wiertarko-wkrętarko Bosch PSB 18 LI-2 Ergonomic
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
588,99
Szlifierka delta Bosch PSM 18 LI
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
575 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
557,99
885
1 011

Jakie narzędzia będziesz potrzebować?

Co jeszcze będzie potrzebne?

 • sklejka 80x20x1,8cm
 • 2 arkusze blachy miedzianej 1000x300x1,5mm
 • 2 zaczepy mocowane śrubami z łbem soczewkowym 40x4,5mm
 • 4 wkręty do drewna 16x3,5mm
 • 2 wkręty do montażu ściennego 4x60mm wraz z pasującymi kołkami plastikowymi
 • żarówka
 • oprawka lampy z przewodem zasilającym i włącznikiem
 • rękawice ochronne
 • okulary ochronne
 • maska przeciwpyłowa
 • ochraniacze lub zatyczki do uszu
 • klej do drewna
 • klej dwuskładnikowy
 • szpatułka
 • lakier, np. w kolorze jasnego dębu: ok. 175ml
 • pędzel

Jak wykonać lampkę - instrukcja krok po kroku

Krok 1.

Do wykonania lampki potrzebna jest konstrukcja ścienna składająca się z dwóch kawałków sklejki przyciętej do odpowiedniego wymiaru. Na dwóch kawałkach sklejki zaznacz wymiary 18,5x35cm. Następnie wytnij prostokąty za pomocą pilarki tarczowej Bosch PKS 18 LI i zetnij jeden dłuższy bok pod kątem 45 stopni, co umożliwi połączenie obydwu elementów, tak aby tworzyły kąt prosty.

diy

Krok 2. 

Ułóż na stole jeden kawałek sklejki tak, aby ukośnie ścięty bok znajdował się od strony stołu i bliżej ciebie. Po przeciwnej stronie ściętego boku zaznacz po jednym punkcie z każdej strony, w odległości 4cm od krótszych krawędzi oraz 2 kolejne punkty w odległości 3cm od dłuższej krawędzi. Rozpoczynając od punktów przy dłuższej krawędzi, narysuj ołówkiem linię prostą biegnącą w kierunku dłuższej krawędzi z nieściętym bokiem. Następnie umieść i zaznacz wyższy otwór zaczepu w tych punktach. Użyj zaczepu, jako szablonu i zaznacz drugi otwór na narysowanej linii.

diy

Krok 3.

Aby zaczep nie wystawał ponad powierzchnię sklejki, wywierć dwa nieprzelotowe otwory w zaznaczonych punktach, używając do tego wiertarko-wkrętarki Bosch PSB 18 LI-2 Ergonomic przy użyciu wiertła sednik 25mm. Następnie wykonaj kolejny nieprzelotowy otwór w środku, pomiędzy dwoma pozostałymi otworami. 

diy

Zobacz także inny projekt:  Krzesełko, które rośnie razem z dzieckiem.

Krok 4.

Na drugim kawałku sklejki zaznacz miejsce, w którym zostanie później umieszczona żarówka. Im bliżej brzegu znajdzie się żarówka, tym więcej miejsca będzie można wykorzystać na przechowanie drobiazgów. Po zaznaczeniu pozycji żarówki należy wywiercić otwór i następnie powiększyć go przy użyciu otwornicy 44mm. Następnie wyszlifuj obydwie sklejki za pomocą szlifierki uniwersalnej Bosch PSM 18 LI i papieru ściernego o ziarnistości 120, aby pozbyć się zadziorów.

diy

Krok 5.

Połącz drewnianą konstrukcję, układając dwa kawałki sklejki obok siebie, ściętymi ukośnie bokami oraz nieprzelotowymi otworami znajdującymi się od strony stołu. Nałóż klej do drewna na obydwie ukośne powierzchnie i ostrożnie złóż ze sobą obydwa elementy. Po wyschnięciu kleju polakieruj drewnianą konstrukcję.

diy

Krok 6.

Aby móc zawiesić drewnianą konstrukcję na ścianie, zamocuj dwa zaczepy przy użyciu PSB 18 LI-2 Ergonomic, a następnie wkręć dwa wkręty 16x3,5mm z tyłu, w miejscach, gdzie znajdują się nieprzelotowe otwory. Zaokrąglona część szczeliny w kształcie dziurki od klucza powinna znajdować się w jej dolnej części. 

diy

Krok 7.

Na miedzianej blaszce zaznacz dwa prostokąty o wymiarach 18,5x35cm, a następnie wytnij elementy nożycami do blachy. Przyklej jeden z elementów blaszanych do wewnętrznej powierzchni drewnianej konstrukcji za pomocą kleju dwuskładnikowego. Następnie użyj pistoletu do klejenia na gorąco, aby nałożyć klej dwuskładnikowy na górną krawędź drewnianej konstrukcji i rozprowadź go szpatułką. Ostrożnie dociśnij drugi elementy blaszany do posmarowanej krawędzi. Pozostaw konstrukcję do wyschnięcia.

diy

Krok 8.

W miejscu, które ma zdobić lampka nocna, zaznacz pozycję dwóch otworów do zawieszenia konstrukcji. Używając do tego zaczepów mocowanych na śruby z łbem soczewkowym, wywierć otwory w ścianie za pomocą wiertarko-wkrętarki udarowej PSB 18 LI-2 Ergonomic oraz wiertła dobranego do rodzaju ściany. Następnie włóż w otwory kołki plastikowe oraz śruby 4x60mm i zawieś lampkę. Na koniec wkręć żarówkę w oprawkę i przeciągnij przewód przez otwór na żarówkę, podłącz do zasilania i gotowe! Teraz lampka nocna w stylu rustykalnym doda nie tylko uroku twojej sypialni, ale również doda blasku po zmroku.

diy

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane