Ranking siewników i rozsiewaczy do ogrodu

Wiosenne prace w ogrodzie można ułatwić sobie ręcznym siewnikiem. To idealne narzędzie, ułatwiające równomierny wysiew trawy, nasion i nawozów. Można nim dozować wapno albo rozrzucić w ogrodzie dodatkową warstwę piasku. Jeśli masz problem z wyborem idealnego siewnika - skorzystaj z naszego rankingu rozsiewaczy.

Przygotuj swój ogród na zimę!

Za oknem jesień w pełni. Krótszy dzień, chłód, wiatr, deszcz, brak kwiatów i soczystej zieleni w ogrodzie sprawiają, że spędzamy w ogrodzie coraz mniej czasu. Zamiast tego wolimy wygodnie rozsiąść się w fotelu przy kominku z gorącą herbatą i dobrą książką i przeczekać ten okres aż do nadejścia wiosny. Zanim jednak zaszyjemy się na dobre w czterech ścianach, musimy jeszcze trochę poświęcić czasu naszym ogródkom, jeżeli chcemy, aby sąsiedzi dalej zazdrościli nam pięknego ogrodu w przyszłym sezonie. Jesień to czas,...

Glebogryzarka czy wertykulator?

Często mamy dylemat: czy do prac ogrodniczych przyda nam się sama glebogryzarka, czy warto również zainwestować w wertykulator? A może po prostu szukamy narzędzia, które pozwoli nam zapomnieć o żmudnej pracy w ogrodzie z łopatą i grabiami? Sprawdźmy zatem, co może nam pomóc oraz jak wybrać to najodpowiedniejsze narzędzie.

Jak zabezpieczyć rośliny przed mrozem?

Chociaż do zimy zostało jeszcze trochę czasu to przymrozki już dają się we znaki roślinom w naszym ogrodzie. Jak zatem należy o nie zadbać?

Jakie nawozy na wiosnę?

Wiosna to czas wzmożonej pracy na działce i w ogrodzie. Bez wątpienia ogród na wiosnę wymaga nawożenia. Właściwie nawożona gleba ma ogromny wpływ na zdrowie i kondycję roślin ogrodowych, a także na jakość i wielkość plonu w sadzie i ogrodzie warzywnym.

Szklarnie ogrodowe - sprawdź zalety

Szklarnie, tunele i osłony ogrodowe są budowane w celu przyśpieszenia okresu wegetacyjnego i szybszego zbioru warzyw, a także dla skuteczniejszej uprawy warzyw ciepłolubnych takich jak papryka, pomidory. Szklarnie o dużych rozmiarach służą jako obiekt do siewu wielu rodzajów roślin, w tym gatunków ozdobnych. Natomiast mała szklarnia balkonowa może posłużyć do amatorskiej uprawy storczyków. Możliwości jest tyle, ile pomysłów.

Bierzemy pod lupę nożyce do krzewów Bosch ASB 10,8 LI

Czas na jesienne porządki - przycinanie gałęzi, itp. Pracę ułatwią akumulatorowe nożyce do krzewów Bosch ASB 10,8 LI. Zobacz jak się nimi działa

Hydroponika, czyli nowoczesna uprawa roślin

Czym jest hydroponika? Brzmi groźnie? Ależ skąd! Hydroponika to nowoczesna metoda uprawy kwiatów. Każde dziecko wie, że roślinom potrzeba do życia światła, powietrza, wody i soli mineralnych… ziemi? Otóż nie.

Opryskiwacze ogrodowe - który będzie najlepiej z Tobą współpracował?

Opryskiwacze ogrodowe zapewniają wygodne i sprawne dostarczanie Twoim roślinom niezbędnych środków: owado- i grzybobójczych, nawozu czy po prostu – wody. Przydadzą się więc każdemu – zarówno właścicielowi dużego zieleńca, jak i posiadaczowi kwiatów doniczkowych

Okrywanie roślin na zimę - jak i kiedy się do tego zabrać?

Podczas srogiej zimy, wysokich śniegów i dokuczliwych mrozów najchętniej nie wychodzimy z domu. Gdy zaistnieje jednak taka konieczność - szczelnie opatulamy się kurtkami, szalami. W te nieprzyjazne dni nie zapominajmy o naszych roślinach - je także należy okryć przed chłodem
Strona 1 z 2