Zagłębiarka GKT 55 GCE Professional, wyrzynarka GST 140 BCE Professional, ukośnica GCM 12 GDL Professional i szlifierka GEX 125-150 AVE Professional to narzędzia do obróbki drewna firmy Bosch, których możliwości zostały sprawdzone przez stolarzy zwracających szczególnie baczną uwagę na precyzję i jakość wykonania – pracowników Pracowni Stolarskiej Zamku Królewskiego na Wawelu.

Kup w Narzedzia.pl
Zagłębiarka Bosch GKT 55 GCE
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
2 022,49
Ukośnica Bosch GCM 12 GDL
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
środa
4 117,99

Głównym wyznacznikiem jakości pracy szlifierki mimośrodowej GEX 125-150 AVE Professional był dla pracowników pracowni niski, niemal niewyczuwalny poziom „bicia” urządzenia podczas pracy Fot. Bosch„Jesteśmy odpowiedzialni za utrzymywanie w dobrym stanie wszystkich elementów drewnianych na Wawelu. Naszym zadaniem jest dbanie o stolarkę Zamku, zarówno tę budowlaną typu drzwi i okna, jak i meblową. Zajmujemy się renowacją mebli zabytkowych oraz produkcją nowych, użytkowych, które później trafiają do zamkowych biur, lub służą turystom“ – mówi Andrzej Głowacz, Kierownik Pracowni Stolarskiej Zamku Królewskiego na Wawelu.

Wawelscy stolarze pracują obecnie nad ławkami do Baszty Sandomierskiej, która w ubiegłym roku została udostępniona zwiedzającym, oraz przygotowują się do oddania nowego budynku biurowego na terenie Zamku, do którego wykonują meble użytkowe. W ostatnich tygodniach byli także pochłonięci pracami przy wystawie nabytków, czyli tego, co Zamkowi udało się zgromadzić w ubiegłym roku, oraz wykonywaniem boazerii do Zamku w Pieskowej Skale. Przy wszystkich tych pracach wykorzystywali profesjonalne narzędzia niebieskiej linii Bosch. „Spektrum naszych obowiązków jest tak szerokie, a charakter prac tak różnorodny, że w zasadzie korzystamy z wszystkich rodzajów elektronarzędzi do obróbki drewna, które są dostępne na rynku“ – informuje Andrzej Głowacz. „Docinamy duże elementy na boazerię i malutkie ramy na obrazki, szlifujemy, wiercimy, wkręcamy. Raz potrzebujemy dużej ukośnicy, innym razem poręcznej szlifierki. Od wszystkich wykorzystywanych przez nas urządzeń oczekujemy jednak jednego – wysokiej precyzji pracy”– dodaje Głowacz.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane