Laser liniowy BL 2L Professional firmy Bosch wyświetla linie pionowe, poziome czy też siatki w cztery sekundy, dobrze widoczna wiązka lasera do 10 metrów, łatwa obsługa za pomocą dwóch przycisków. BL 2L dostępny będzie w sprzedaży od stycznia 2007 roku.

Laser liniowy BL 2L Professional firmy Bosch to urządzenie, które umożliwia szybkie wyznaczenie linii poziomych/pionowych lub prostopadłych wewnątrz budynków. Z pracami, które trzeba było dotąd wykonywać za pomocą konwencjonalnej poziomnicy, ciężarka i linki można sobie teraz poradzić za pomocą jednego urządzenia.

Precyzyjne, poziome i pionowe linie lasera mogą być rzutowane z podłogi na ściany lub na sufit, razem lub oddzielnie, dzięki czemu użytkownik może wykonać wiele prac związanych z wyrównywaniem. Laser posiada funkcję automatycznej niwelacji w ciągu czterech sekund. Zapewnia dokładność wyświetlania linii poziomych, pionowych oraz siatki. Możliwe odchylenie przy odległości 10 metrów wynosi 3 milimetry. Dokładność pracy gwarantuje także funkcja "Out-of-Level". Laser liniowy BL 2L wskazuje miganiem wiązki lasera każde odchylenie lasera od poziomu, które przekracza możliwość autoniwelacji (4 stopnie).

Jeśli użytkownik potrzebuje wyświetlić linie ukośne, na przykład przy malowaniu ściany przy schodach dwoma kolorami, to korzystając z funkcji blokowania wahadła może ręcznie ustawić żądany kąt. Ten tryb pracy sygnalizuje powoli migające światło lasera.
Osprzęt standardowy dostarczany wraz z laserem to tarcza do ustawiania kąta, która gwarantuje wyznaczenie kątów 0, 45 i 90 stopni. Jest to dobre rozwiązanie np. w przypadku układania płytek pod kątem 45 stopni. Tarcza do ustawiania kąta oraz duży kąt wiązki lasera umożliwiają także rzutowanie wyznaczonych punktów z podłogi na sufit.

W wyposażeniu dodatkowo znajduje się pasek ułatwiający transport, torba ochronna i trzy baterie typu AA. Dostępny osprzęt dodatkowy: płytka pomiarowa, okulary do pracy z laserem i adapter do stojaka trójnożnego (1/4 cala na gwint 5/8 cala). Laser BL 2L Professional jest odporny na trudne warunki panujące na budowie. Wytrzymała obudowa sprawia, że urządzenie jest niewrażliwe na kurz i bryzgającą wodę. Dzięki blokadzie wahadła laser jest dobrze zabezpieczony przed wstrząsami w czasie transportu.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane