Doświadczeni majsterkowicze mogą sami wykonywać drobne naprawy i prace sanitarne i to nawet w trudno dostępnych miejscach. Marka Dremel podpowiada, jakich narzędzi używać i na co zwracać uwagę podczas prac hydraulicznych w kuchni i łazience.

Kup w Narzedzia.pl

Cięcie i gratowanie rur do lutowania

Potrzebne narzędzia i akcesoria Dremel:

 • Narzędzie wielofunkcyjne Dremel 4200
 • EZ SpeedClic tarcze tnące do metalu (SC456)
 • Końcówki ścierne (516)
 • Kamień szlifierski z tlenku glinu 9,5 mm (952, 932)
 • Szczotka ścierna o dużej wydajności 26 mm (538)
 • Stacjonarny palnik Dremel VersaFlame

Precyzyjne cięcie miedzianych rur wodociągowych jest dziecinnie proste dla wielofunkcyjnego narzędzia Dremel 4200 i cienkiej tarczy tnącej do metalu. Czyste, precyzyjne cięcie można wykonać przy wysokiej liczbie obrotów i jedynie niewielkim nacisku. Prostowanie i gratowanie wyciętych krawędzi umożliwią końcówki ścierne i kamienie szlifierskie użyte przy średniej prędkości obrotów. Szczotki ścierne o dużej wydajności są przydatne do oczyszczenia i wygładzenia krawędzi rury miedzianej bez marnowania dużej ilości materiału. Po tak dobrym przygotowaniu, lutowanie nie stanowi problemu. Stacjonarne palniki Dremel VersaFlame sprawdzają się także przy obkurczaniu i spawaniu. W związku z tym, że wykorzystują jako paliwo ciekły butan, można je szybko przygotować do użycia i mogą zostać napełnione w dowolnym momencie.

Cięcie rur w trudno dostępnych miejscach

Potrzebne narzędzia i akcesoria Dremel:

 • Narzędzie wielofunkcyjne Dremel 4200
 • Przystawka kątowa (575)
 • EZ SpeedClic tarcze tnące do metalu (SC456)

Podczas cięcia rur w miejscach, które są trudno dostępne, ważne jest, aby nie uszkodzić sąsiadujących  z nimi elementów. Narzędzie wielofunkcyjne Dremel 4200 z przystawką kątową i bardzo cienkie tarcze tnące do metalu umożliwiają bezproblemowe dotarcie do takich miejsc. Precyzyjne cięcie rury i bezpieczne operowanie narzędziem jest możliwe nawet podczas pracy na maksymalnych obrotach i przy jedynie lekkim nacisku.

Skracanie rur o większych średnicach

Potrzebne narzędzia i akcesoria Dremel:

 • Kompaktowa piła Dremel DSM20
 • Narzędzie wielofunkcyjne Dremel 4200
 • Przystawka do nadawania kształtów (576)
 • SpeedClic: trzpień do szlifowania i taśmy szlifierskie, ziarnistość 60 i 120 (SC407)

Aby skrócić rury o większej średnicy, potrzebujemy kompaktowej piły Dremel DSM20. Zamiast zębatego brzeszczotu wykorzystano w niej tarcze tnące, takie jak w szlifierce kątowej, więc może być używana do bardzo precyzyjnych cięć. Przed rozpoczęciem cięcia należy usunąć gumowe uszczelki z tulei rury, a rurę przymocować do stołu warsztatowego za pomocą taśm napinających tak, by można ją było łatwo obrócić. Krawędź tulei służy podczas cięcia jako prowadnica równoległa. Gdy tuleja zostanie obrócona, rura pozostaje w stałym położeniu, zapewniając w ten sposób jednakową odległość. Aby połączyć rurę z innymi elementami, należy wygładzić ostrą krawędź powstałą w wyniku cięcia. Narzędzie wielofunkcyjne Dremel 4200 jest idealne do tej pracy. Po zamocowaniu przystawki do nadawania kształtów i odpowiedniej taśmy szlifierskiej można je płynnie prowadzić (przy małej ilości obrotów i pod kątem 45°) wokół brzegu rury. Krawędź tulei rury, ustawiona tak, aby można ją było obrócić, może służyć jako prowadnica równoległa.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane