Wiosenne prace w ogrodzie - krótki poradnik

Ocena: 5,0/5
Wiosna to ważna pora roku dla ogrodu. Jeśli prawidłowo wykonamy najważniejsze prace, to nasz ogród będzie wizytówką domu przez cały rok. Mamy więc misję do wypełnienia i to nie byle jaką. Czeka nas bowiem odświeżanie trawnika, przycinanie gałęzi krzewów i drzew, opryskiwanie czy porządkowanie rabat. Przyjrzymy się tym pracom oraz narzędziom, które nam je ułatwią.

Jak ułatwić sobie pracę w ogrodzie, dzięki narzędziom Combisystem?

Kiedy zapytamy ludzi, co najbardziej kojarzy im się z wiosną, odpowiedzą, że zieleń, śpiew ptaków i piękne, kolorowe, urządzone z fantazją ogrody… Ale żeby te ogrody wyglądały tak „pięknie”, ktoś musi włożyć w to bardzo dużo pracy, zapału. Jednak co nam po zapale, jeżeli nie możemy dobrze zorganizować sobie pracy?

Wszystko o kosach spalinowych

Ocena: 3,9/5
Kosy spalinowe to urządzenia umożliwiające koszenie trawy lub mniejszych zarośli w niemalże każdym terenie. Dlatego wykorzystywane są zarówno przez firmy zajmujące się uprawą terenów zielonych, jak i w gospodarstwach domowych do pielęgnacji ogrodów.

Wszechstronna kosiarka Black+Decker 3-W-1: koszenie, przycinanie krawędzi oraz podkaszanie

Czasem ziemia jest nierówna i koszenie trawnika staje się męczące. Warto wtedy wypróbować produkt firmy Black+Decker - kosiarkę 3-W-1. To innowacyjne i kompaktowe urządzenie przeznaczone jest do koszenia, strzyżenia i przycinania krawędzi trawników o nierównej powierzchni i trudnodostępnych fragmentach.

Innowacyjne podkaszarki Bosch - ART 23-18 LI i ART 26-18 LI

Ocena: 4,3/5
Nowe podkaszarki akumulatorowe Bosch – teraz z wyjątkowo trwałymi nożami Durablade gwarantują wysoką jakość cięcia i maksymalny komfort pracy. Podkaszarki wyposażone są w z akumulator 18V o pojemności 1,5Ah. Niska waga i ergonomiczna konstrukcja ułatwiają obsługę podkaszarki. Nowe narzędzia ogrodowe powiększają system akumulatorowy 18V „Power4All“.

Kolejne nowości ITAMATI

Marka ITAMATI nie poprzestaje – wciąż się rozwija. Świadczą o tym chociażby kolejne narzędzia, które właśnie pojawiły się na rynku. Poszerzono asortyment o narzędzia ogrodnicze – nożyce do trawy i krzewów, podkaszarkę i aerator-wertykulator, a także o dwie ostrzałki elektryczne – do nożycy oraz ostrzałkę do łańcuchów. Jesień 2013 obfituje w nowości ITAMATI.

Jak przygotować trawnik do zimy?

Na wiosnę chcesz się cieszyć pięknym trawnikiem? Już teraz musisz o to zadbać. Twój trawnik przetrwał zimę w dobrej kondycji, jeśli jesienią poświęcisz mu czas i wykonasz kilka zabiegów pielęgnacyjnych.

Najlepsze odkurzacze do liści

Ocena: 4,6/5
Jesień... Liście lecą z drzew. Sięgnij zatem po niezawodny odkurzacz do liści! Przedstawiamy ranking najlepszych modeli!

Jak wybrać odkurzacz do liści?

Ocena: 4,3/5
Jesień to czas wzmożonego opadania liści. Już sama myśl o uprzątnięciu ich spędza Ci sen z powiek? Rozwiązaniem problemu jest odkurzacz do liści. Oczyści chodnik z liści, zamiecie taras czy podjazd, a nawet wyzbiera okruchy tłuczonego szkła. Z dmuchawą do liści porządek wokół posesji to żaden problem.

Przed zimą... Renowacja metalowych mebli ogrodowych

Wiek i narażenie na działanie powietrza i deszczu może sprawić, że z metalowych mebli ogrodowych zacznie odpadać farba i zaczną rdzewieć. Istotna jest odpowiednia konserwacja i właściwe przygotowanie mebli ogrodowych przed "zimowaniem", by na wiosnę znów cieszyć się przyjemnością imprez na świeżym powietrzu, dzięki narzędziu udarowemu Dremel, które sprawi, że metalowe meble ogrodowe będą wyglądać jak nowe.
Strona 2 z 4