Przegląd elektronarzędzi - jakie dla profesjonalistów?

Elektronarzędzia to cała gama urządzeń bez których wykonanie wielu prac nie byłoby możliwe. Znajdują zastosowanie zarówno w rękach okazjonalnego majsterkowicza oraz w rękach profesjonalisty. Do najpopularniejszych elektronarzędzi należą z pewnością: szlifierki kątowe, wiertarki, wiertarko-wkrętarki, młotowiertarki, piły i pilarki czy odkurzacze przemysłowe. Przyjrzyjmy się w skrócie jakie parametry powinny charakteryzować najpospolitsze urządzenia, aby móc zaklasyfikować je jako urządzenia dedykowane profesjonalistom.

Bezpieczny transport przedmiotów: plandeki i pasy transportowe

W transporcie towarów, mebli podczas przeprowadzki, sprzętów budowlanych i przy wszelkich okazjach, gdy tylko trzeba coś przewieźć – idealnie sprawdzają się plandeki i pasy transportowe. Nie tylko chronią przedmioty, ale przede wszystkim gwarantują bezpieczeństwo pozostałych kierowców na trasie, minimalizując wypadnięcie towaru z przyczepy.

Wszystko o nożycach do blachy

Przycinanie i wycinanie blachy jest proste i efektywne przy użyciu elektrycznych lub akumulatorowych nożyc do blach. Na co zwrócić uwagę, jeżeli planujemy zakup tego urządzenia? Jak wybrać odpowiedni model spośród dziesiątek dostępnych na rynku?

Najważniejsze narzędzia diagnostyczne w warsztacie samochodowym

W każdym warsztacie samochodowym muszą znaleźć się narzędzia do diagnostyki umożliwiające wykrywanie konkretnych usterek. Jakie przyrządy powinien posiadać na wyposażeniu warsztatu każdy mechanik? Przedstawiamy przegląd najważniejszych z nich.

Znakowanie elektronarzędzi w firmie i warsztacie

Znakowanie elektronarzędzi staje się coraz popularniejsze w mniejszych firmach i dużych warsztatach. Jest to konieczna praktyka szczególnie w tych miejscach, gdzie zarówno narzędzi, jak i osób je obsługujących jest bardzo dużo. W takich miejscach łatwo o drobne kradzieże lub bałagan w dokumentacji sprzętowej. Jak znakować elektronarzędzia?

Do czego służą szczypce okrągłe?

Szczypce to narzędzie, bez którego trudno wyobrazić sobie większość prac związanych z majsterkowaniem. Przydają się zarówno fachowcom w specjalistycznych warsztatach, jak i w każdym domu. Jeżeli szukasz szczypiec do warsztatu motoryzacyjnego, prac elektrycznych, czy domowych, to koniecznie powinieneś posiadać na wyposażeniu kombinerki okrągłe. Co powinieneś wiedzieć o tym narzędziu?

Skuteczne sposoby na mrówki w ogrodzie

Inwazja mrówek w ogrodzie może przysporzyć niemałych kłopotów ogrodnikowi. Jeżeli w Twoim przydomowym ogródku zaczyna się zadomawiać plaga tych owadów, to trzeba zacząć działać szybko, by się ich pozbyć. Jakie są domowe sposoby na mrówki w ogrodzie?

Jakie nożyce do trawy wybrać? Akumulatorowe, ręczne czy elektryczne?

Zadbany trawnik to najlepsza wizytówka przydomowego ogrodu, jednak wymaga regularnej pielęgnacji. Czy warto zaopatrzyć się w nożyce do trawy? Jak dobrać odpowiedni model?

Co to jest balanser i do czego służy?

Używanie na co dzień w pracy różnych elektronarzędzi potrafi nadwyrężyć mięśnie i zmęczyć prawie każdego człowieka. W takich przypadkach możemy się wspomóc balanserami, które przymocowane na haku, rusztowaniu, bądź innym elemencie, utrzymują dany sprzęt. Odciążnik tego typu jest nieocenioną pomocą w wielu branżach i profesjach. Czym jest i jak działa balanser linkowy?

Wędzenie wędlin — jak długo i jakim drewnem?

Wędzenie nadaje żywności unikalnych właściwości, które uszlachetniają jej smak i zapach. Podbijają również wartości odżywcze. W dzisiejszym artykule przybliżymy Wam tajniki tej metody konserwacji jedzenia.
Strona 1 z 33