Klejenie na gorąco jest szybsze, czystsze i prostsze niż przy użyciu metod tradycyjnych.

Kup w Narzedzia.pl
Pistolet do klejenia Steinel Gluefix
dostawa
wysyłka
8-11 dni
98,49

Pistolety do kleju Steinel są uniwersalne

Szeroka oferta typów klejów umożliwia stosowanie pistoletów do klejenia przy następujących pracach:
- układanie przewodów elektrycznych, telefonicznych i sygnalizacyjnych,
- układanie płytek ściennych i podłogowych,
- przyklejanie obić tapicerskich,
- naprawa mebli,
- wyrób zabawek i biżuterii,
- układanie kompozycji kwiatowych z kwiatów suszonych,
- zamykanie opakowań tekturowych,
- wyrób dekoracji świątecznych, stroików itp.
- wypełnianie szczelin i bruzd,
- mocowanie wykładzin wygłuszających, listew podłogowych itp.
pistolet do klejuPodstawową cechą klejów jest konieczność stopienia ich przed użyciem i doprowadzenia ich do pełnej płynności przed rozprowadzeniem. Służą do tego pistolety elektroniczne marki STEINEL Gluematic 3002 oraz Gluematic 5000. Podgrzewają one wkłady klejowe do 150-210°C. Do pistoletów tych stosuje się klej w postaci sztyftów o średnicy 11 mm, o różnych długościach ( 20 i 30 cm) i właściwościach. Szczególnie polecany jest klej marki TERMIK oferowany również przez firmę Lange Łukaszuk Elektronik.

Mechanicznie prowadzony sztyft klejowy już po krótkim czasie osiąga konsystencję płynną i pod ciśnieniem może zostać rozprowadzony na klejonej powierzchni. Schładzanie kleju rozgrzanego do temperatury 200°C trwa około od 90 do 120 sek. Po tym czasie miejsce sklejenia uzyskuje pełną wytrzymałość na obciążenia. Pistoletem do kleju pracuje się czysto i precyzyjnie. Dalszą zaletą jest oszczędność, gdyż przy tej samej powierzchni złącza trzeba zużyć mniej kleju niż przy metodach tradycyjnych. Następną korzyścią jest szybkość klejenia.

Z reguły łączone części nie wymagają stabilizacji, ponieważ klej szybko stygnie i osiąga końcową wytrzymałość. W przypadku, gdy chcemy opóźnić stygnięcie kleju, np. by części dokładnie zestawić można ogrzać miejsce klejenia np. opalarką firmy STEINEL do temperatury 60°C. Metodę tę zaleca się też przy wszelkich klejeniach materiałów o dużej powierzchni oraz przy materiałach takich jak: ceramika, metal, kamień. Zastygłe połączenie klejowe można rozłączyć przez ogrzanie (np. przy użyciu opalarki firmy STEINEL); po oziębieniu wraca dawna wytrzymałość złącza. Dodatkową zaletą pistoletu G 5000 jest możliwość pracy bez użycia przewodu nawet do kilkudziesięciu minut (pistolet działa bezprzewodowo).

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz