Wzięliśmy pod lupę piłę stołową Bosch PTS10. Zapytaliśmy użytkowników, co o niej sądzą i jak się im pracuje. Poznaj plusy i minusy pilarki.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne to pilarka stołowa Bosch PTS10 wyposażona jest w mocny silnik 1400W, który gwarantuje wysoką prędkością obrotową bez obciążenia – 5000obr/min.  Głębokość cięcia przy nachyleniu 90st. wynosi 75mm i 63mm przy nachyleniu 45st. Piła współpracuje z tarczą tnąca o średnicy 25cm i otworze 3cm. Ponadto urządzenie wyposażone jest w funkcję przesuwu stołu. Całkowita masa wynosi 23,5kg.

Moc

Według opinii użytkowników piła Bosch PTS10 to bardzo sprawne urządzenie. Wyposażona jest w wydajny silnik o mocy1400W, który pozwala na wykonanie nawet najtrudniejszych prac, dzięki obrotom 5000/min. Bez większych problemów radzi sobie nawet z drewnem liściastym - dąb, jesion, itp.

Dokładność cięcia

Ponadto zintegrowana prowadnica saneczkowa z ogranicznikiem kątowym do cięć ukośnych do 60 stopni dodatkowo ułatwia prowadzenie obrabianego przedmiotu. Pozycja tarczy pilarki regulowana jest bezstopniowo do wysokości 7mm i nachylenia 45st. w lewo. Użytkownicy podkreślają, że dużym udogodnieniem jest dodatkowa równoległa prowadnica, która umożliwia bezproblemowy odczyt pozycji w przypadku obróbki wąskich elementów.

Dodatkowe udogodnienia

Piłę PTS10 Bosch przystosowano również do obróbki dużych przedmiotów. Stół posiada dodatkowo boczne i tylne elementy przedłużające. Duża powierzchnia stołu pozwala na swobodne operowanie i zachowanie pełnego bezpieczeństwa podczas wykonywanych prac. Choć użytkownicy zauważyli, że wydłużanie stołu wzdłuż i w poprzek jest zbyt wiotkie. Pilarka stołowa Bosch posiada również przyłącza do odsysania pyłu na osłonie i na tylnej płycie. Jednakże w opinii osób pracujących PTS10 instalacja odprowadzenia wiórów ma nieco za mały przekrój.

Minusy

Mimo wielu atutów, piła nie jest pozbawiona wad, których nie będziemy ukrywać. Użytkownicy wskazują, że stolik piły to odlew aluminiowy: „Jest zbyt cienki przez to nierówny. Po przyłożeniu liniału wzdłuż i w poprzek widać krzywizny. Za minus uznano również brak regulacji równoległości tarczy tnącej w stosunku do rowków prowadnic. Ponadto, jak podkreślają użytkownicy cena piły mogłaby być nieco niższa. Zwłaszcza, że jest to produkt adresowany do majsterkowiczów. Kwota ok. 1500zł za produkt tej klasy została za zbyt wysoką, a z drugiej jednak strony jakość i komfort pracy w całości nam ją zrekompensują: „Z uwagi na to, że jest to bardzo dobry produkt i przymykając oko na cenę – wystawiam ocenę szóstkę z małym minusem!”.

Podsumowując

Wśród użytkowników piła stolikowa Bosch PTS10  jest ceniona za wysoką jakość wykonania, równe cięcie i brak zjawiska szarpania materiałów. Do dodatkowych atutów zaliczane są również bardzo wysoka moc silnika oraz łatwość obsługi – „Piła solidnie wykonana, silnik daje radę - dla amatorskiej pracy wystarczająca. Ważne, aby używać dobrej tarczy. Polecam zakup!”.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • Piotr 2021-06-24

    Z mojej miesiąc po gwarancji zadymiło się z silnika i już nie wystartowała.Nie polecam!!!

  • Piotr 2020-12-08

    Miałem przyjemność użytkowania i powiem szczerze szału nie ma. Droga zabawka, kompletnie nie precyzyjna, jesli nie przymocujesz to będzie strasznie drgac. Lepiej zainwestować w jakas ciezsza piłę stolowa i dobrą tarcze.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane