Piła łańcuchowa to narzędzie do pozyskiwania drewna, dzielenia go na mniejsze kawałki oraz do prac pielęgnacyjnych w ogrodzie.

Kup w Narzedzia.pl
Pilarka łańcuchowa Ryobi ONE+ RCS18X3050F
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
1 068
Pilarka łańcuchowa Graphite 58G950
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
406,99
Pilarka łańcuchowa Dedra DED8702
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
369,99
Pilarka łańcuchowa Einhell GE-LC 36/35 Li Solo
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
675
Pilarka łańcuchowa akumulatorowa Bosch UniversalChain 18
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
780,99
Pilarka łańcuchowa Yato YT-84910
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
548,99

Piła łańcuchowa sprawdza się zarówno przy cięciu mniejszych fragmentów drewna jak i przy przecinaniu drzewa znacznej grubości. Piła łańcuchowa znakomicie spisuje się podczas przygotowywania drewna na opał lub przy kosmetycznych pracach w ogrodzie. Piły łańcuchowe są w stanie znacznie przyspieszyć naszą pracę nie wymagając przy tym dużego wysiłku.

Piły łańcuchowe możemy generalnie podzielić na:

  • Piły łańcuchowe spalinowe

  • Piły łańcuchowe elektryczne

  • Piły łańcuchowe akumulatorowe

 

Każdy typ piły posiada swoje zalety. Piły łańcuchowe spalinowe oraz akumulatorowe nie są w żaden sposób ograniczone przez bezpośredni dostęp do prądu. Użytkownik nie musi martwić się o kabel, który może dostać się pod łańcuch czyli o ryzyko jego przecięcia.

Pilarka łańcuchowa podczas pracy

Piła łańcuchowa elektryczna oraz piła akumulatorowa nie są tak uciążliwe pod względem emitowanego hałasu pracy jak piła łańcuchowa spalinowa. Ta cecha jest szczególnie istotna podczas prac przy domu.

Użytkując piły łańcuchowe pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie. Pracując we dwójkę np. podczas dzielenia fragmentów drzewa na mniejsze kawałki należy zwracać uwagę, aby osoba przytrzymująca cięty fragment nie przekładała rąk przez „linię cięcia” piły łańcuchowej.

 

Każda piła łańcuchowa potrzebuje do pracy naostrzony łańcuch. Nawet najlepsza piła łańcuchowa będzie miała problemy z cięciem drzewa przy użyciu nienaostrzonego łańcucha. Nie najlepsze cięcie może być również spowodowane niepoprawnym założeniem łańcucha. Przed rozpoczęciem prac dobrze sprawdzić czy piła łańcuchowa nie ma odwrotnie zamocowanego łańcucha.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane