Lato w pełni. Drzewa, kwiaty zachwycają różnorodnością barw, kształtów. Trzeba jednak pamiętać, że ogród to żywy organizm i należy o niego dbać.

pielęgnacja ogrodu

Jakie prace należy wykonać w ogrodzie latem?

Bardzo ważne są byliny, sezonowe rośliny pojemnikowe, rośliny jednoroczne i dwuletnie. Dzięki nim możemy zmieniać aranżację, a co za tym idzie, nastrój panujący w ogrodzie.

W zielonej ostoi, w której rosną drzewa, powstaje idealne środowisko dla roślin ciepłolubnych, gorzej mają natomiast te, które za słońcem nie przepadają.

Pierwsze lata dbania o ogród to walka z chwastami, podlewanie, późniejsze - przycinanie roślin oraz regeneracja trawnika. 

Nie zapominajmy również o nawożeniu. Dzięki temu zabiegowi kwiaty będą mocniejsze, a ich barwa trwała i intensywna.

A co z żywopłotem i drzewami?

letnie prace do wykonaniaDuże żywopłoty najlepiej przycinać nożycami elektrycznymi, np. firmy Bosch, te krótsze - akumulatorowymi. Są one bardzo praktyczne - można przymocować do nich specjalną rączkę, aby schylanie nie było konieczne.

Wskazane jest usuwanie uszkodzonych, suchych i chorych konarów, jeśli ogrodnik pragnie, by jego drzewa zdrowo się rozwijały. Poprawie warunków życia niższych roślin służy prześwietlanie koron. Pamiętajmy jednak, że zabieg ten bardzo osłabia drzewa i należy wykonywać go, gdy jest naprawdę niezbędny.  

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane