Opryskiwacze ogrodowe zapewniają wygodne i sprawne dostarczanie Twoim roślinom niezbędnych środków: owado- i grzybobójczych, nawozu czy po prostu – wody. Przydadzą się więc każdemu – zarówno właścicielowi dużego zieleńca, jak i posiadaczowi kwiatów doniczkowych

Zanim wybierzemy

Zdawałoby się, że wybór opryskiwacza ogrodowego nie powinien stanowić problemu – po prostu kupujemy urządzenie, którym będziemy mogli spryskać rośliny i już. Nie jest to jednak takie łatwe. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu produktów, zróżnicowanych według ceny, danych technicznych i sposobów działania. Przed zakupem opryskiwacza warto więc zastanowić się: czy chcemy potraktować daną roślinę delikatną mgiełką, czy naprawdę potężnym strumieniem środków odżywczych? Czy musisz wymieszać je z wodą, czy zostało to już zrobione, na jaką odległość chcesz mieć możliwość rozprowadzania chemikaliów? Kwestii do rozpatrzenia jest dużo, ale równie szeroka jest oferta opryskiwaczy ogrodowych, z których ich przyszły operator będzie mógł korzystać.

 

Zobacz, jakie opryskiwacze proponuje sklep narzedzia.pl

 

Opryskiwacze ręczne

Opryskiwacze ręczne należą do najpopularniejszych urządzeń tego rodzaju. Być może ze względu na fakt, że są niezbędną pomocą dla właścicieli najmniejszych nawet ilości roślin, hodowanych na tarasach, balkonach czy nawet w mieszkaniu. Natomiast w ogrodzie opryskiwacz ręczny przysłuży się pojedynczym liściom, małym roślinom, zaatakowanym przez szkodniki. Urządzenia te najczęściej wyposażone są w ręczną pompę, wytwarzającą w pojemniku ciśnienie, które z kolei wywołuje opryskiwanie. Niektóre jednak posiadają mechanizm elektryczny. A te najprostsze – pulsacyjne – wytwarzają strumień już w momencie, gdy naciśniemy dźwignię. Warto dodać, że w opryskiwacze ogrodowe ręczne można zaopatrzyć się, nie wydając na nie niebotycznych sum – należą one do niedrogich urządzeń. Co więcej, jako że to lekkie, kompaktowe sprzęty, ich użytkownik ma nad nimi pełną kontrolę, może bardzo dokładnie kierować strumień danej cieczy w oczekiwanym kierunku. Pojemność opryskiwaczy ręcznych jest jednak mniejsza niż innych, większych sprzętów.

 

Opryskiwacze naramienne

Jak sama nazwa wskazuje, użytkownik umieszcza opryskiwacz na ramieniu (za pomocą specjalnego paska), co zapewnia nie tylko wygodę, ale i efektywność korzystania z urządzenia – mamy do dyspozycji więcej pojemności, średnio do ok. 12 litrów. Pamiętajmy jednak, by dostosować ciężar, wielkość opryskiwacza do własnych możliwości, by wybrać urządzenie lekkie i poręczne. Takie, do którego będziemy mogli dołączyć akcesoria dodatkowe, jak np. lance teleskopowe. Długotrwałe chodzenie ze zbyt ciężkim pojemnikiem po prostu męczy. Opryskiwaczem naramiennym z powodzeniem nawilżymy rośliny na większej powierzchni – na działce, w przydomowym ogrodzie. Ciśnienie w tego typu urządzeniach tworzy pompa ręczna, wyposażone są także w zawory bezpieczeństwa. Niektóre z opryskiwaczy naramiennych mogą posiadać manometr, praktyczny wskaźnik ciśnienia w zbiorniku.

 

 

Opryskiwacze  plecakowe

Ostatnie z urządzeń – opryskiwacze ogrodowe plecakowe – charakteryzują się największą pojemnością – do 20 litrów. Posiadając taki sprzęt spryskamy bardzo duże powierzchnie – zarówno w ogrodzie, jak i w gospodarstwie rolniczym. Sposób ich noszenia nie jest skomplikowany, za to bardzo wygodny – jak bez problemu można się domyślić, zakładamy je na plecy. I tutaj warto przemyśleć, czy opryskiwacz, w który się zaopatrzymy nie okaże się dla nas za ciężki, czy nie okupimy długiej pracy w ogrodzie równie długimi bólami kręgosłupa. Jak wygląda mechanizm tych maszyn? Pompa uruchamiana jest ręcznie, dzięki dźwigni, którą znajdziemy z boku opryskiwacza plecakowego. Niektóre – nowsze urządzenia – posiadają mechanizm elektryczny.

 

Opryskiwacz ogrodowy ręczny Itamati

Urządzeniem ręcznym bez wątpienia wartym uwagi jest opryskiwacz ogrodowy Itamati. Debiutująca na rynku marka swą ofertę kieruje do wszystkich majsterkowiczów – nie tylko domowych złotych rączek, ale i prawdziwych profesjonalistów oraz zapalonych działkowiczów. Narzędzia Itamati wyróżnia nowoczesny design, a przede wszystkim – komfort i łatwość ich obsługi. Co więcej, kupując sprzęt tej marki nie musimy martwić się o jeżącą włos na głowie cenę – chyba każdy uzna, że, i to w przypadku wszystkich maszyn, jest ona rozsądna. Warto także wspomnieć, że, ku wygodzie odbiorców, asortyment podzielono według trzech kategorii. Pierwsza to elektronarzędzia, poznamy je po tym, że są koloru czerwonego. Kolejne, urządzenia ręczne, mają barwę niebieską, a opryskiwacz ręczny znajdziemy w serii sprzętu ogrodowego – zielonej.

 

Opryskiwacz ten charakteryzuje, niezwykła jak na urządzenie ręczne, pojemność, która wynosi aż 8 litrów. No dobrze, ale do jakich zastosowań ta duża pojemność może nam służyć? Przede wszystkim, urządzeniem Itamati możemy odpowiednio dozować środki ochrony roślin, środki chwasto- i owadobójcze. Co więcej, nie będzie kłopotem użycie tego opryskiwacza ręcznego do dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji pomieszczeń gospodarczych, a nawet – mieszkań. Ku wygodzie użytkownika zastosowano regulację szerokości oprysku oraz zamontowano lancę. Dzięki tej ostatniej dotrzemy w tak trudno dostępne miejsca, jak np. środek żywopłotu. Uruchamianie sprzętu Itamati jest proste – wystarczy jeden ruch pompką, który uruchamia jej dźwignię. Opryskiwacz wykonano z trwałego materiału, jest urządzeniem kompaktowym, lekkim, łatwo je przenosić. Nie można nie wspomnieć, że węże sprzętu są odporne na zużycie, a rozpylimy nim różnego rodzaju strumienie – od delikatnego do bardzo długiego, intensywnego.

 

 

Opryskiwacz ręczny Bradas

Jeśli nie masz zamiaru pozwolić insektom i chorobom zmarnować czas, który zainwestowałeś w uprawę i ochronę roślin, zaopatrz się w opryskiwacz ciśnieniowy Bradas. Dzięki niemu ochronisz warzywa, kwiaty, usuniesz pleśń z tarasów, mebli, zniszczysz, jakże irytujące, chwasty. Co więcej, urządzenie Bradas będzie przydatne także w domu – do usuwania tapet, rozpylania środków na karaluchy, mrówki. W tym opryskiwaczu ręcznym zastosowano unikalny, bo płaski zawór ciśnienia. Jego pompowanie jest łatwe, dzięki wydajnej pompie, pozwalającej uzyskać wysokie ciśnienie. Przenoszenie sprzętu Bradas? Również nie stanowi kłopotu, ponieważ ma on ergonomiczny uchwyt. Jego wlew jest bezrozlewowy, ma lejkowaty kształt, a co za tym idzie, cechuje go szerokość, ułatwiająca sprawne napełnianie sprzętu. Opryskiwacz ciśnieniowy Bradas PREMIUM ma pojemność 12 litrów.

 

 

Opryskiwacz plecakowy Itamati

Musisz wykonać prace ochronne w sadzie, w szklarni, na polu? Chcesz dokonać dezynfekcji, dezynsekcji, zwalczyć szkodniki magazynowe? Wybierz opryskiwacz plecakowy Itamati. Jego kształt jest ergonomiczny, idealnie dopasowuje się do dłoni. Urządzenie wyposażono w teleskopową lancę, umożliwiającą działanie z roślinami wysokopiennymi. Co więcej, opryskiwacz charakteryzuje długi zasięg oprysku. Rozpylanie nawozów, środków ochrony roślin staje się za jego pomocą komfortowe. Zbiornik sprzętu Itamati każdy użytkownik opróżni szybko, czynność będzie przebiegać czysto. Dzięki temu możliwy jest szeroki wlew. Podobnie jak opryskiwacz ręczny, tak i ten wykonano z wysokogatunkowego tworzywa. Jego pojemność to aż 16 litrów, a długość węża – 1,5 metra. Zbiornik urządzenia Itamati jest półprzezroczysty.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • tomek 2015-03-09

    jestem zadowolony z zakupow produktow itamati fajne i tanie

  • mankell 2015-02-03

    Ja polecam z własnego doświadczenia ten opryskiwacz - był już którymś z kolei, który wybporóbowałem, a dopiero on sprostał moim oczekiewaniom.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane