Jak szlifować ściany i sufit na sucho? Narzędzia, akcesoria, wskazówki

Podejmujemy się tematu dotyczącego szlifowania ścian. Zebraliśmy tutaj kilka podstawowych wskazówek, o których warto pamiętać przy tego rodzaju pracy. Zahaczamy o szlifowanie ręczne i mechaniczne, oświetlenie miejsca pracy, odsysanie pyłu oraz materiały ścierne i sposób szlifowania.

Jaki odkurzacz do szlifierki do gipsu? Bosch pod lupą

Często pojawiające się pytanie klientów, który odkurzacz przemysłowy Bosch najlepiej sprawdzi się we współpracy z szlifierką żyrafą, stwarza okazję do przyjrzenia się temu zagadnieniu. Jaki odkurzacz do szlifowania ścian wybrać? Na jakie cechy zwrócić uwagę? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Odkurzacze uniwersalne Bosch - jak działają? Które parametry są ważne?

Odkurzacz uniwersalny łączy w sobie funkcje odkurzacza tradycyjnego i odkurzacza przemysłowego, co sprawia, że można go użytkować do sprzątania w domu oraz podczas prac w warsztacie. Tak też zostały sklasyfikowane nowe modele Bosch: EasyVac 3, UniversalVac 15 i AdvancedVac 20. Pierwszy z nich jest przystosowany do pracy na sucho, a dwa pozostałe do pracy na sucho i mokro. Poniżej szczegółowe informacje o tym, na jakich mechanizmach opiera się ich działanie, i na jakie parametry warto zwracać uwagę przy wyborze odkurzacza.

Szlifowanie bez pyłu - siatka ścierna M480 i wielootworowy talerz szlifierski Bosch

Bosch szuka nowych rozwiązań umożliwiających zmniejszenie rozprzestrzeniania się pyłu podczas szlifowania. Proponuje profesjonalistom innowacyjne siatki ścierne M480, które umożliwiają odsysanie pyłu całą swoją powierzchnią, co w połączeniu z nowym wielootworowym talerzem szlifierskim zapewnia wyraźne zmniejszenie ilości zanieczyszczeń. Zastosowanie siatek ściernych Bosch M480 skraca przede wszystkim czas potrzebny na sprzątanie i zwiększa ochronę zdrowia użytkownika.

Czym wykuć bruzdy pod kable?

Bruzdy możemy zrobić szlifierką kątową, która będzie alternatywą dla bruzdownicy. Jest to tańszy sposób dający podobne rezultaty. Jeśli obawiamy się dużej ilości pyłu to rozwiązaniem będzie osłona przeciwpyłowa. Bosch ma w swojej ofercie kilka rodzajów osłon: GDE 125 EA-S, GDE 125 EA-T, GDE 115 125 FC-T, GDE 230 FC-S, GDE 230 FC-T. Do szlifierki kątowej Bosch wystarczy zamontować tarczę diamentową, następnie założyć osłonę i podłączyć do urządzenia odsysającego pył. Dalej nacinamy dwa rowki, a materiał...

Innowacyjne systemy odpylające do szlifowania powierzchni DeWalt

Aby uchronić profesjonalistów pracujących na budowach przed długotrwałymi problemami zdrowotnymi będącymi następstwem wdychania pyłów firma DeWALT wprowadziła na rynek dwa systemy odpylające do szlifowania powierzchni: DWE46150 i DWE46170.

Jak ułatwić sobie sprzątanie kominka z separatorem Kaminer?

Odpowiednie sprzęty mogą ułatwić Ci sprzątanie kominka. Na rynku dostępne są zarówno odkurzacze do popiołu, jak i separatory. Sprawdź, który bardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Odkurzacz uniwersalny Bosch GAS 25 - do każdego rodzaju pracy

Nasz ekspert wziął pod lupę odkurzacz uniwersalny Bosch GAS 25. Poddany testom odkurzacz doskonale sprawdził się do czyszczenia garażu, warsztatu, prac porządkowych po remoncie, sprzątania samochodu i wielu innych.
Strona 1 z 1