Chyba nikt nie wyobraża sobie, żeby w mieszkaniu mogło zabraknąć odkurzacza. Dzięki nim szybko pozbywamy się okruchów, rozlanych płynów. I to bez większego wysiłku. Warto przyjrzeć się dwóm produktom oferowanym przez markę Black&Decker - modelom WD9610N i NV2410N

Odkurzacz domowy WD9610N
Napięcie zasilania tego urządzenia wynosi 9,6V, co sprawia, że świetnie sprawdzi się ono podczas usuwania drobnych domowych zanieczyszczeń, w tym suchych i mokrych płynów. Odkurzacz jest bezprzewodowy, wyprodukowany w technologii 'grab&go", więc operuje się nim wygodnie, żaden kabel nie plącze się między nogami. Dzięki spodnej 360-stopniowej stacji ładującej WD9610N można wygodnie stawiać, podnosić, a nawet ładować w każdej pozycji. Praktycznym rozwiązaniem jest również wyposażenie odkurzacza w przezroczysty worek. Pozwala to na ciągłą kontrolę ilości zanieczyszczeń zebranych w zbiorniku i zwalnia z konieczności kontaktu rąk z brudem. Urządzenie posiada szeroki otwór wlotowy końcówki, co umożliwia zbieranie większych drobin, a podwójna filtracja wydłuża czas pracy z 1 naładowania. Zbiornik i filtry mogą być odłączane i spłukiwane, gdy tylko chcemy szybciej oczyścić urządzenie. Odkurzacz służy do pracy zarówno na sucho, jak i na mokro. O jego naładowaniu informuje praktyczny diodowy wskaźnik.

 

 

Warto również przyjrzeć się najważniejszym parametrom technicznym WD9610N. Jego moc zasysania wynosi 16 W, natomiast podciśnienie zasysania wynosi 420 mm słupa wody, a zasysane powietrze - 960 l/min. Narzędzie posiada rękojeść zamkniętą i niezbędne akcesoria w zestawie. Objętość pojemnika na kurz na suche drobiny wynosi 700 ml, a na płyny - 280 ml. Pierwsze ładowanie odkurzacza powinno trwać 24 godziny, a czas jego pracy to 12 minut.

Odkurzacz domowy NV2410N
Odkurzacz NV2410N świetnie nadaje się do drobnych prac w domu. Dzięki szerokiej i spłaszczonej ssawce urządzenie zmieści się również w miejscach o utrudnionym dostępie. Podobnie jak poprzedni model, tak i ten odkurzacz posiada przezroczysty pojemnik, co pozwala na stałą kontrolę stanu jego wypełnienia. Urządzenie ma wygodny uchwyt, dzięki czemu komfortowo się nim operuje. Komfort użytkowania zwiększa również zastosowana w sprzęcie technika bezworkowa.

 

 

Napięcie odkurzacza wynosi 2,4 V, a przepływ powietrza - 863 l/min. Prędkość pompowania to 5 W, natomiast maksymalna pojemność zbiornika na kurz - 0,37 l. Wystarczy nacisnąć jeden guzik, by zbiornik opróżnić. W wyposażeniu znajdziemy akumulator i ładowarkę.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane