autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Odkurzacz przemysłowy to bardzo ważny element wyposażenia każdego miejsca pracy. Nic tak bowiem nie przeszkadza w komfortowym operowaniu narzędziem, w osiągnięciu precyzyjnych efektów działania, jak wszechogarniający pył. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni sprzęt, aby się go pozbyć

Odkurzacz mobilny Festool CLEANTEX CTL 36 AC

Odkurzacz mobilny Festool CLEANTEX CTL 36 AC jest narzędziem profesjonalnym, przeznaczonym do oczyszczania miejsca pracy. Sprzęt działa wydajnie dzięki automatycznemu czyszczeniu filtra głównego AUTOCELAN z bezstopniową regulacją okresów czyszczenia. Warto dodać, że CTL 36 AC został dopuszczony do odsysania pyłów klasy L. Natomiast funkcja antystatyczna zapobiega wyładowaniom elektrostatycznym i zapewnia bezpieczną pracę, a kompaktowa turbina zapewnia mu stale wysoką moc ssania. Automatyka "włączania/wyłączania", schowek na wąż i przewód to kolejne atuty tego odkurzacza przemysłowego. Nie zapominajmy o tym, że zwarta konstrukcja sprawia, iż z CTL 36 AC można korzystać wszędzie - w warsztacie czy na placu budowy. Narzędzie do pracy na sucho i na mokro.

 

Pobór mocy CTL 36 AC wynosi od 350 do 1200 W, a maksymalna wielkość przepływu - 3900 l/min. Warto dodać, że podciśnienie maksymalne to 24000 Pa, a powierzchnia filtracyjna - 6318 cm2. Maksymalna moc przyłączeniowa gniazda wtykowego to 2400 W. Odkurzacz mobilny Festool CLEANTEX CTL 36 AC waży 15,2 kg.

 

Odkurzacz mobilny Festool CLEANTEX CTL 26 AC

Odkurzacz Festool to narzędzie przystosowane do pracy z pyłami o największej dopuszczalnej wartości na stanowisku pracy (MAK) > 1 mg/m3. Podobnie jak wcześniej omawiany model, przystosowano go do pracy na sucho i na mokro, wyposażono w automatyczne czyszczenie filtra głównego AUTOCLEAN z bezstopniową regulacją okresów czyszczenia. CTL 26 AC także posiada funkcję antystatyczną, schowek na wąż i przewód, automatykę "włączania/wyłączania". Odkurzacz przemysłowy można optymalnie wykorzystać za pomocą mocowania systainerów na "bagażniku" - dzięki temu wszystko, co niezbędne znajduje się zawsze pod ręką.

 

Pobór mocy CTL 26 AC mieści się w zakresie od 350 do 1200 W, maksymalna wielkość przepływu to 3900 l/min, a maksymalne podciśnienie - 24000 Pa. Maksymalna moc przyłączeniowa gniazda wtykowego wynosi 2400 W. Odkurzacz mobilny CTL 26 AC waży 14,7 kg, a jego wymiary przedstawiają się następująco: 630x365x540 mm.

 

Odkurzacz mobilny Festool CLEANTEX CTL 48

Odkurzacz CTL 48 pomoże w profesjonalny sposób pozbyć się pyłu klasy L z miejsca pracy. Dzięki funkcji antystatycznej użytkownik sprzętu nie musi martwić się o powstanie wyładowań elektrostatycznych, a zbiornik o pojemności 48 l pozwala na długie cykle pracy bez wymuszonych przerw. Pamiętajmy, że odkurzacz przemysłowy CLEANTEX CTL 48 przeznaczony jest do działania na mokro. W wyposażeniu standardowym maszyny znajdziemy worek filtrujący SELFCLEAN, wąż ssący o średnicy 27x3,5 mm m-AS, schowek na wąż z możliwością nawijania przewodu i uchwyt do przesuwania odkurzacza.

 

Pobór mocy CTL 48 wynosi od 350 do 1200 W. Maksymalna wielkość przepływu - 3900 l/min, podciśnienie maksymalne - 24000 Pa. Izolowany gumką przewód zasilania sieciowego ma 7,5 m, maksymalna moc przyłączeniowa gniazda wtykowego - 2400 W. Odkurzacz mobilny CLEANTEX CTL 48 waży 18,8 kg.

 

Zestaw PLANEX Festool LHS 225 CT 36

Ciekawym i skutecznym rozwiązaniem jest wybór zestawu PLANEX Festool LHS 225 CT 36. Profesjonalistom pomoże podczas szlifowania elementów gipsowo-kartonowych i szpachlówki, którą stosuje się w szpachlowaniu elementów prefabrykowanych. Skutecznie usunie również resztki tapet. W komplecie znajdziemy szlifierkę przegubową LHS 225 i odkurzacz CT 36. Zaopatrzenie się w te urządzenia umożliwi ich operatorowi szybką i precyzyjną pracę, a wytrzymała dwubiegowa przekładnia umożliwi szybkie szlifowanie na dużej powierzchni - ścianie lub suficie. Nie bez znaczenia jest fakt, że szlifierkę odpowiednio wyważono, a jej ergonomiczny kształt sprawia, że łatwo nią operować. Nie zapominajmy o regulacji przysysania i o tym, że zdejmowany segment szczotkowy umożliwia działania blisko krawędzi. Korzystając z zestawu PLANEX Festool LHS 225 CT 36 możemy wybrać jedną z dwóch długości: 1,6 lub 1,1 m.

 

Pobór mocy szlifierki LHS 225 wynosi 550 W, a jej prędkość obrotowa - 340-910 obr./min. Średnica talerza szlifierskiego to 215 mm, a średnica przyłącza do odsysania pyłu ma 36 mm. Masa przy długości 1,1 m wynosi 3,8 kg, a przy długości 1,6 m szlifierka LHS 225 waży 4,6 kg.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz