Firma Bosch wypuściła na rynek akumulatorowe nożyce do cięcia trawy o symbolach AGS 7,2 LI i AGS 10,8 LI. Zaletami tych narzędzi są: wydłużony czas pracy, dzięki zastrosowaniu baterii litowo-jonowych oraz ergonomiczna budowa.

Każdy, kto posiada trawnik liczony w setkach metrów kwadratowych zastanawia się zapewne po co akumulatorowe nożyce do trawy?
Bosch wprowadził nowe narzędzie z myślą o użytkownikach, którzy dokonują drobnych korekt po właściwej pracy kosiarką. Nożyce ASG idealnie nadają się np. do przycięcia trawy na krawędziach, pod ławkami czy wokół zjeżdżalni dla dzieci. Nowe urządzenie zostało wyposażone w wydajny akumulator litowo-jonowy 7,2 V lub 10,8 V oraz ostre noże pozwalające energicznie ciąć także wyrośnięte, grubsze źdźbła trawy. Poza tym nożyce są wyjątkowo lekkie i ważą zaledwie 700 lub 750 g.

Smukła rękojeść i dobre wyważenie całego narzędzia sprawiają, że praca staje się łatwa i wygodna – to duża zaleta, zwłaszcza, że wydajne akumulatory litowo-jonowe umożliwiają pracę nawet przez 100 minut. Wycinane techniką laserową i precyzyjnie szlifowane ostrza o szerokości 8 cm (AGS 7,2 LI) lub 10 cm (AGS 10,8 LI) gwarantują czystą i szybką pracę.

Akumulator litowo-jonowy prawie nie wykazuje efektu samorozładowania. Nawet jeśli urządzenie przez dłuższy czas leży nieużywane, jego akumulator zachowuje większość zgromadzonej energii. Stan naładowania akumulatora wskazuje 4-stopniowy wskaźnik diodowy. Dzięki niemu użytkownik zawsze wie, ile czasu może jeszcze pracować nożycami. Całkowicie wyładowany akumulator można naładować w ciągu zaledwie 3 godzin, a już po 1,5 godziny osiąga on 50% całkowitej pojemności.

Dostępny w wyposażeniu dodatkowym drążek teleskopowy pozwala uniknąć schylania się oraz niewygodnej pracy na kolanach. Wystarczy jedno kliknięcie, aby zamocować nożyce na wózku z drążkiem. Do cięć w pionie użytkownik obraca nożyce na drążku o 90°. Pozwala to szybko i wygodnie przycinać krawędzie trawnika.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane