W maju Skil wprowadził do sprzedaży dwubiegową, akumulatorową wiertarko-wkrętarkę. Model 2497 posiada akumulator 14,4V, a maksymalny moment obrotowy wynosi 22 Nm. Urządzenie zostało wyposażone w funkcję umożliwiającą sprawną regulację szybkości pracy. Takie rozwiązanie ułatwia wiercenie w materiałach podatnych na uszkodzenia.

Kup w Narzedzia.pl
Wkrętarka Bosch GTB 12V-11
dostawa
wysyłka
8-11 dni
557,99

Akumulatorowa, dwubiegowa wiertarko-wkrętarka Skila 2497

Model Skil 2497 jest wyposażony w akumulator 14,4 V, a moment obrotowy dochodzi do 22 Nm, co sprawia, że wiertarko-wkrętarka dysponuje odpowiednimi rezerwami mocy do wykonania wszystkich popularnych prac wiertarsko-wkrętarskich. Pierścień nastawczy umożliwia wybór momentu obrotowego (15 zakresów) oraz funkcji wiercenia z udarem. Przy pomocy przycisku włącznika można sterować prędkością obrotową, która bez obciążenia wynosi na pierwszym biegu 350, na drugim 1300 obrotów na minutę. Jest to szczególnie ważne podczas wiercenia w materiałach podatnych na uszkodzenia.

Duży moment obrotowy na pierwszym biegu umożliwia tzw. twarde wkręcanie śrub, np. w elementach metalowych. Elektroniczny hamulec wybiegowy zapobiega ich zbyt mocnemu dokręcaniu. Na drugim biegu użytkownik może wiercić z dużą prędkością i przy niewielkim nakładzie sił otwory w drewnie lub tworzywach sztucznych. Maksymalna średnica wiercenia wynosi: w murze 12 mm, w drewnie 25 mm, w stali 12 mm. Przy włączonej funkcji udaru można wiercić otwory o średnicy do 15 mm w betonie lub kamieniu.
 
Pierścień nastawczy umożliwia wybór momentu obrotowego (15 zakresów) oraz funkcji wiercenia z udarem.

Dodatkowa rękojeść boczna umożliwia trzymanie urządzenia oburącz. Rękojeść główna, boczna oraz wierzchnia część produktu są pokryte miękką okładziną Softgrip, która zmniejsza poziom drgań maszyny. Bezstopniowo regulowana pozycja rękojeści bocznej posiada ogranicznik głębokości wiercenia. Łatwą obsługę oraz beznarzędziową wymianę wierteł i końcówek wkręcających gwarantuje zintegrowany, szybkozaciskowy uchwyt mocujący o średnicy 10 mm.

W wyposażeniu standardowym znajduje się walizka z tworzywa sztucznego, akumulator, ładowarka, rękojeść boczna ze zintegrowanym ogranicznikiem głębokości oraz podwójna końcówka wkręcająca do śrub z rowkiem podłużnym i krzyżowym. Do wyboru jest także wersja urządzenia z dwoma akumulatorami.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane